Іноземні інвестори вперше за півроку скоротили вкладення в українські держоблігації

22 серпня 2019, 12:35

За даними НБУ, обсяг вкладень нерезидентів скоротився на 1,8%

Обсяг вкладень нерезидентів в облігації внутрішньої державної позикиУкраїна (ОВДП) після щотижневого ОВДП-аукціону зменшився на 1,8%, або на 1,6 млрд грн, – до 86,2 млрд грн.

Реклама

Згідно з даними на сайті Національного банку України (НБУ), минулого тижня обсяг ОВДП в портфелі нерезидентів залишився майже на колишньому рівні після більш п'яти місяців безперервного зростання за підсумками покупки облігацій на кожному аукціоні.

У порівнянні з початком року обсяг вкладень нерезидентів в державні папери виріс в 14 разів.

Новини "Сьогодні" писали, що, за даними Мінфіну, за підсумками січня-липня 2019 року розмір залучених коштів на фінансування держбюджету від розміщення ОВДП склав 255,3 млрд грн. Зазначалося, що значне збільшення вкладень інвесторів в держоблігації насамперед пов'язано з активною участю нерезидентів, які збільшили свій портфель за сім місяців в 13,6 рази – з 6,3 млрд грн до 86,4 млрд грн.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Міністерство також додало, що цього, зокрема, сприяло приєднання України до мережі міжнародного центрального депозитарію цінних паперів Сlearstream.

Реклама

В ОВДП можна вкладати і невеликі суми. Як кажуть експерти, ці папери залишаються одним з найбільш вигідних способів інвестицій для фізичних осіб. Ми розбиралися, скільки можна заробити, купуючи державні облігації:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти