Індія планує створити свою кріптовалюту

18 вересня 2017, 14:44

Індійські біткоіни-компанії проводять перевірки безпеки, а також просять у користувачів документи, що засвідчують особу

Індійський уряд розглядає можливість запуску своєї власної криптовалюти. Пропонована державна криптовалюта повинна бути випущена Резервним банком Індії (RBI), пише "Вісти.Економіка".

Реклама

Пропозиція вже обговорювалася групою урядових чиновників і експертів, і впровадження блокчейна в сфері фінансових послуг було визнано перспективним. RBI сформував робочу групу для вивчення можливостей використання криптовалюти в якості законного платіжного засобу.

Виконавчий директор RBI Сударшан Сен підкреслив, що розглядати біткоіни в якості національної криптовалюта відомство не планує. Чиновники не впевнені в надійності біткоінів як валюти, а повідомлення про використання цифрових монет для відмивання грошей і фінансування терористів кидають тінь на репутацію першої криптовалюти.

На біткоін дивляться з підозрою ще й тому, що він не регулюється в рамках грошово-кредитної політики уряду будь-якої країни, а його ціна схильна до значних коливань. Раніше в цьому році Резервний банк Індії попередив користувачів і торговців віртуальними валютами про ризики, пов'язані з використанням біткоіну.

Проте, індійські компанії, що працюють з біткоінами, відзначають приплив клієнтів. Після демонетизації, проведеної прем'єр-міністром Нарендрою Моді в листопаді минулого року, кількість користувачів криптовалютою зросло, і зараз, за оцінками декількох учасників ринку, становить близько 600 тис. осіб. Компанії також пояснюють зростання інтересу до криптовалюти поширенням інтернету, успіхом біткоінів за кордоном і високими прибутками від нетрадиційних інвестицій.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
Реклама

Індійські біткоіни-компанії проводять численні перевірки безпеки, а також просять у користувачів ряд документів, що засвідчують особу. Деякі компанії навіть проводять ідентифікацію по голосу і просять виписку з банківського рахунку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

"Криптовалюта зможе отримати наше схвалення, коли, наприклад, Резервний банк Індії почне емітувати цифрову валюту, якою ви зможете користуватися в кіберпросторі, при цьому не маючи в кишені подібної валюти в фізичному вимірі", – повідомив виконавчий директор RBI Сударшан Сен на конференції в Мумбаї.

"Що стосується нефіатних криптовалют, я думаю, вони нас не влаштовують", – додав Сен. Центробанк раніше не розкривав своїх планів щодо криптовалюти, і Сен не надав ніякої докладної інформації про те, де це питання обговорюється.

Якщо рішення про випуск криптовалюти буде прийнятий, владі доведеться змінити деякі закони, в тому числі Закон про валюту, а значить, процес впровадження буде трудомістким. Нова криптовалюта може бути названа "лакшмі" на честь індуїстської богині багатства і процвітання.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти