Голова першого блокчейн-аукціону розповів, коли Bitcoin увійде в оборот

7 листопада 2017, 12:54

Сергій Рюмочкін Сергій Рюмочкін

Зараз криптовалюти можна розглядати як нематеріальний актив, впевнений Вишнів

Держпідприємство Система електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ), яке провело перший в світі аукціон за допомогою технології блокчейн, поки що не може займатися продажами криптовалют, зокрема Bitcoin. Про це "Сегодня" розповів генеральний директор ДП "СЕТАМ" Віктор Вишнів.

Реклама

На думку голови "СЕТАМ", якщо у когось будуть заарештовані активи в Bitcoin, продати на аукціоні їх буде можна тільки після законодавчого врегулювання питання. Крім того, розрахуватися криптовалютою на аукціоні поки що теж не вийде.

"Поки що це питання не врегульоване. Bitcoin, згідно з нашим законодавством, не може бути засобом платежу. Тобто за Bitcoin на аукціоні нічого не можна придбати. А ось виставити Bitcoin на продаж теоретично можливо після законодавчого врегулювання", – вважає Вишнів.

За його словами, будь-яку криптовалюту можна розглядати як нематеріальний актив.

"Якраз нещодавно один з українських міжнародних стартапів продав квартиру в Києві за біткоіни. І по суті це була не зовсім купівля-продаж – це був договір обміну, коли нематеріальний актив Bitcoin поміняли на квартиру. Тобто і теоретично, і практично це вже можна робити. Але ми ще почекаємо офіційної фіксації статусу криптовалюти, хоча ми схильні ідентифікувати його як нематеріальний актив. А після цього – чому б і ні", – зазначив Вишнів.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
Реклама

Він підкреслив, що "СЕТАМ" вже розглядав подібні пропозиції, проте чекатиме державного врегулювання питання, оскільки сам є державним підприємством.

Як відомо, в Україні вперше в СНД був розроблений законопроект про легалізацію обороту криптовалют. Державне управління в сфері криптовалют пропонується покласти на Національний банк України (НБУ).

Вишнів також підкреслив, що переведення торгів на систему Blockchain – це ще не завершальний етап оновлення системи. Зараз через цю технологію захисту даних приймаються ставки. Надалі планується, що так само записуватиметься зміна статусів учасників, а врешті-решт і інформація щодо статусу аукціону.


Blockchain – це спосіб зберігання даних або цифровий реєстр транзакцій, угод, контрактів. При його використанні цифрові записи об'єднуються в блоки, які потім зв'язуються криптографічно і хронологічно в ланцюжок за допомогою складних математичних алгоритмів. Процес шифрування виконується великою кількістю різних комп'ютерів, що працюють в одній мережі. Як тільки реєстр буде оновлений і утворений новий блок, він вже не може бути змінений. Таким чином, підробити його неможливо.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти