Аномальне тепло і політика США: що буде впливати на курс долара в Україні

4 листопада 2019, 11:24

Євгенія Давиденко

Фінансисти спрогнозували курс долара на останній місяць осені

У вересні офіційний курс долара в Україні демонстрував коливання в межах 24,2 грн на початку місяця і 25,2 грн ближче до кінця. Листопад розпочався з різкого зміцнення гривні – офіційний долар знову пробив вниз психологічну позначку в 25 грн. Чого очікувати від курсу долара в листопаді, сайт "Сьогодні" дізнався у фінансистів.

Реклама

На думку фінансового аналітика Олексія Куща, в останні дні ключовим фактором для українського валютного ринку стало рішення Федеральної резервної системи США знизити базову процентну ставку на 25 базисних пунктів.

"Зараз більше потрібно стежити за засіданнями ФРС США, ніж за внутрішніми подіями, які відбуваються в Україні. Тому що економічні чинники стабільності курсу зараз відсунуті на другий план. Курс гривні формується під впливом штучних монетарних інструментів, в тому числі за допомогою боргової політики Мінфіну. Зараз спекулятивні інвестиції, які розміщуються на нашому борговому внутрішньому ринку в ОВДП, за ступенем впливу на курс переважують економічні об'єктивні чинники – динаміку експорту, імпорту... Високий попит на наші ОВДП буде зберігатися доти, поки в Америці відбувається політика зниження відсоткових ставок", – пояснює експерт.

Рішення ФРС викличе з одного боку зниження прибутковості американських казначейських зобов'язань, а з іншого – зростання інтересу до українських ОВДП, упевнений експерт.

"Найближчим часом на внутрішньому ринку очікується приплив додаткового спекулятивного капіталу, який буде вкладатися в наші ОВДП. Сотні мільйонів доларів заходять на наш внутрішній ринок, тому в найближчий місяць курс буде більш-менш стабільний", – зазначає Кущ.

Також на курсову динаміку в листопаді буде впливати погода, кажуть експерти. Згідно з прогнозами, листопад буде теплим, тому попит на енергоносії, а відповідно на валюту, буде помірним.

"Гривня якщо і буде виходити за позначку 25 грн/дол., то це буде епізодично. Вона буде швидко повертатися до позначки 25 і пірнати нижче – до 24,8 24,9 грн/дол.", – переконаний Кущ.

Сергій Фурса, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital, також не очікує суттєвих змін на валютному ринку.

"Плюс-мінус стабільний курс буде в листопаді. Не думаю, що щось може статися, що кардинально його змінить. Ми вже більш-менш значні зовнішні борги погасили", – каже він.

Реклама

Читайте також: В доларах збільшився, а в гривнях зменшився: фінансисти розповіли, що відбувається з держборгом України

Керівник підрозділу з корпоративного аналізу ICU Олександр Мартиненко переконаний: в листопаді чинники девальвації і зміцнення гривні будуть компенсовані.

"У листопаді на гривню більший тиск може надати можливе зростання торгового дефіциту України, а також виплата першого траншу дивідендів "Arcelor Mittal Кривий Ріг" на адресу закордонної материнської компанії, – говорить фінансист. – З іншого боку, попит на гривню також буде високим з боку експортерів – їм необхідно буде платити квартальний податок на прибуток, а також іноземних інвесторів, які напевно викуплять переважну частину випуску довгострокових ОВДП. Таким чином, якщо ослаблення гривні відбудеться, воно буде незначним".

В цілому, на кінець листопада варто очікувати курс в діапазоні 25-25,5 грн/дол., резюмують в ICU.

Нагадаємо, в оновленому прогнозі МВФ вказано, що до кінця 2019 року курс складе 26,75 грн/дол., а до кінця 2020 го – 27,72 грн/дол. У 2021 року гривня, за розрахунками МВФ, опуститься до 28,70 грн/дол. У 2022 році курс складе 29,67 грн/дол., у 2023-му – 30,64 грн/дол. А до 2024 курс складе на кінець року 31,61 грн/дол.

Всі подробиці в спецтемі Курс долара в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти