Фондовий ринок в Україні завмер, але його намагаються розвивати

19 грудня 2014, 10:26

Сергій Гусєв

Профільна Нацкомісія змінила деякі правила роботи

Фондовий ринок України до сьогоднішнього дня так і не встиг толком відбутися, а зараз він взагалі практично завмер. Водночас зрозуміло, що в міру відродження економіки ринок цінних паперів в Україні відновить розвиток – це дуже важливий елемент ринкової економіки. Тому регулятор ринку – Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) продовжує роботу.

Реклама

Так, 16 грудня комісія затвердила зміни до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів. Нагадаємо, що розкриття інформації – це комплекс дій, які виконують учасники фондового ринку, щоб проінформувати акціонерів, державні установи та інших учасників ринку щодо свого фінансово-економічного стану і дій. А чим повніше і якісніше розкрита інформація про об'єкт, тим вище його вартість та інвестиційна привабливість.

За даними stockworld.com.ua, запропонованими змінами передбачається врегулювання ряду питань, що виникають у зв'язку з розвитком інфраструктури фондового ринку і щодо зручності відстеження даних, які емітент публікує в системі розкриття інформації. Зокрема, регулятор пропонує змінити публічним акціонерним товариствам порядок розміщення обов'язкової регулярної та нерегулярної інформації на своєму офіційному сайті і уточнює види і терміни розміщення такої інформації.

Також всі емітенти цінних паперів повинні подавати свою звітність регулятору в електронному вигляді. Передбачається зміна порядку розкриття інформації емітентами цінних паперів і зменшення обсягу публікації для регулярної річної інформації, зокрема, подається приватними акціонерними товариствами. Визначено, що особлива інформація емітента повинна публікуватися протягом п'яти днів з моменту її виникнення, а річний звіт – розміщуватися на сайті компанії до 30 квітня року, наступного за звітним. Ці зміни спрямовані в Мін'юст для реєстрації. Тижнем раніше туди ж направили і зміни до Положення про функціонування фондових бірж.

В тренді
Українська економіка зазнає втрат: в плюсі опинилася тільки одна з ключових галузей

Разом з тим НКЦПФР чекають серйозні кадрові зміни, бо її голова і п'ять із шести членів потрапляють під звільнення в рамках закону "Про очищення влади" (про люстрацію). Не чекаючи цього, пішов на пенсію Олег Мозговий. Він був першим головою ДКЦПФР з моменту її створення в 1995 р. і на цій посаді пропрацював дев'ять років. Останні кілька років відповідав у комісії за стратегію та економічний аналіз фондового ринку.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти