Фондова "чистка": зупинені торги компаній з капіталізацією в півбюджету України

30 липня 2015, 13:27

Джерела в Нацкомісії запевняють, що це тільки початок

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) прийняла рішення зупинити обіг на всіх біржах акцій низки емітентів. У немилість потрапили, зокрема, чотири невеликі компанії з Дніпропетровська з сумарною капіталізацією за IV квартал 2014 року в розмірі більше 200 млрд гривень. Для порівняння: доходи державного бюджету України на поточний рік прогнозуються на рівні в 502 млрд гривень. Тобто за один день фондовий регулятор призупинив торги компаній із сумарною капіталізацією майже в половину держбюджету країни, пише Forbes.

Реклама

Рішення НКЦПФР було прийнято 28 липня. "Вони думали, що ми їх будемо визнавати фіктивними. Вони всі до цього готувалися і приводили структуру цих емітентів у відповідність до нашого останнього положенням "Про фіктивність". ... Формально наше становище дотримали. Але ми знайшли інші інструменти, у нас підхід інший. Ми будуємо свій кейс і рухаємося до мети з очищення ринку. Косметичні правки ми терпіти не будемо", – зазначив співрозмовник в НКЦПФР, що побажав залишитися анонімним.

Джерело Forbes в НКЦПФР запевнив, що до судів вони готові, а ринок повинен чекати від регулятора подальших системних рішень з очищення. "Ми не боїмося застосовувати закони і норми, не повинно бути ні фактичного порушення закону, ні порушень етики та принципів ведення бізнесу", – констатує співрозмовник.

Нагадаємо, в регуляторі декларували, що одним з головних завдань нового складу Комісії є інтеграція українського фондового ринку в глобальну фінансову систему. Для цього НКЦПФР хоче отримати членство в IOSCO – Міжнародної організації комісій з цінних паперів зі штаб-квартирою в Мадриді. Однією з ключових умов для повноправного членства українського регулятора в цьому об'єднанні є підвищення відповідальності за зловживання на фінансовому ринку. Також Україна перебуває під пильною увагою FATF, і всі фінансові регулятори зобов'язані як мінімум демонструвати спроби боротьби з неформальним сектором.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

"Коли ми говоримо з урядом про розвиток фондового ринку, нам нагадують, що за допомогою фондового ринку вирішуються питання оптимізації податків, роздування активів банків і страхових компаній, відмивання коштів, а от справжнього фондового ринку немає. Тому очищення ринку від фіктивних гравців, які займаються вищеназваними речами, – це дуже позитивний крок", – резюмує президент ІГ "Універ" Тарас Козак.

Реклама

Відзначимо, що процес з очищення фінансового ринку від фіктивних підприємств та операцій проходить у всіх розвинених країнах. За їх досвіду можна припустити, як будуть розвиватися події в Україні. Наприклад, у США частину капіталу перейшла з фінансового ринку в так званий high-tech – інноваційний сектор, який працює на стику фінансового та ІТ-ринків і не так зарегульований, як фінансовий.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти