Fitch знизив рейтинг стійкості ПриватБанку до рівня "F"

20 грудня 2016, 19:38

Агентство визнало, що банк зазнає фінансові труднощі і був близький до дефолту

Міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило рейтинг стійкості банку (Viability Rating) до рівня "F" з "ССС", повідомляється в прес-релізі Fitch, передає телеканал "112 Україна".

Реклама

Відзначимо, що рівень "CCC" означає, що дефолт є реальною можливістю, тоді як рівень "F" означає, що дефолт був би неминучий, якби банк не отримав надзвичайну підтримку або не скористався б іншими надзвичайними заходами.

"Зниження рейтингу стійкості банку відображає думку Fitch, що банк зазнає фінансові труднощі, враховуючи заявлені потреби в рекапіталізації. Статус Rating Watch "розвивається" по РДЕ і рейтингом пріоритетного боргу банку відображає невизначеність щодо того, чи будуть збитки перекладені на пріоритетних кредиторів у рамках процесу рекапіталізації", – йдеться в прес-релізі.

Fitch також підтвердив рейтинг підтримки банку на рівні "5" і присвоїв рівню підтримки його довгострокового РДЕ оцінку "немає рівня підтримки". Зазначені рейтингові дії, разом зі статусом Rating Watch "що розвивається" по РДЕ і рейтингу боргу "ПриватБанку", відображають невизначеність щодо того, чи буде державна підтримка достатньою, щоб уникнути збитків для пріоритетних кредиторів.

Fitch також звертає увагу, що на кінець третього кварталу 2016 року зобов'язання "ПриватБанку" в іноземній валюті становили 4,8 млрд дол., або 52% від всіх зобов'язань банку. При цьому міжнародні резерви країни до кінця листопада становили 15,3 млрд дол.

Реклама

"Влада України може підтримати валютну позицію "ПриватБанку" за рахунок внеску у формі держоблігацій з індексацією до долара США для рекапіталізації банку. У той же час поєднання дорогого депозитного фондування і портфеля держоблігацій з потенційно більш низькою відсотковою ставкою може чинити істотний тиск на маржу і операційні показники банку після рекапіталізації, навіть якщо платоспроможність буде відновлена", – вважає агентство Fitch.

В тренді
Більше не "Укрпошта": пенсії в Україні будуть доставляти по-новому

Надалі довгострокові РДЕ і рейтинг пріоритетного боргу "ПриватБанку" можуть бути підвищені до "B-", якщо збитки банку не будуть перекладені на пріоритетних кредиторів у рамках процесу рекапіталізації, і сама рекапіталізація буде достатньою для зміцнення фінансового профілю банку до ступеня, що відповідає рейтингу "B".

РДЕ "ПриватБанку" можуть бути знижені до рівня "RD" (обмежений дефолт), якщо деякі пріоритетні недержавні третьосторонні кредитори банку будуть залучені до участі в порятунку банку в рамках процесу рекапіталізації.

Як відомо, 18 грудня Кабінет міністрів України прийняв рішення про перехід 100% акцій ПриватБанку у власність держави. Власником акцій ПриватБанку стане держава в особі Міністерства фінансів. Перехідний період почався з 19 грудня.

При цьому сьогодні, 20 грудня, НБУ вже затвердив новий статут ПриватБанку, що дозволить йому 21 грудня стати повністю державним.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Націоналізація ПриватБанку

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти