Якщо вибори пройдуть спокійно, з червня буде стабільний курс гривні – Розенко

21 травня 2014, 14:09

Інна Оносова

Головні ризики для національної валюти зараз політичні, вважає нардеп

Кредитивід ЄС іМВФдопоможутьпідтримати фінансовусистемуУкраїни,алестабільнийкурсобмінувалюти залежатимевід ходупрезидентськихвиборів.

Таку думкувкоментарі "Сегодня.ua" висловивнароднийдепутатз фракціїУДАРПавлоРозенко
.

Реклама

"Ситуація на валютному ринку поліпшується, Національний банк себе почуває більш впевнено, його резерви збільшилися за рахунок кредиту МВФ. Тобто, ситуація хоч і складна, але не критична . Безумовно, багато залежить від політичної ситуації в Україні і того, наскільки швидко заспокоїтися ситуація на сході України, яка на сьогодні є основним дестабілізуючим фактором для гривні. Все ж економіка працює і дає результати, якихось різких коливань цін і тарифів не передбачено . Тому головні ризики на сьогодні – політичні, адже невизначеність, хвилювання завжди впливають на скачки. Тому ми і говоримо про те, що президентські вибори повинні заспокоїти ситуацію в Україні і для цього бажано, щоб вони пройшли в один тур. Щоб політична стабільність вплинула на валютну стабільність, і тоді з червня ми будемо мати стабільний курс валюти", – сказав Розенко.

Він нагадав, що Україна вже перерахована перша частина кредиту ЄС у розмірі 100 мільйонів євро.

"Кредит ЄС серйозно не змінить ситуацію, але для можливої стабілізації ситуації це – позитив. Це також буде серйозним сигналом для економіки і для інвесторів. Принципово нічого не поміняється, але сигнал дан, і тепер важливо, щоб він був використаний урядом для залучення додаткових коштів, в першу чергу, інвестиційного ресурсу для підйому економіки. Це – питання до уряду. Бо гроші можна проїсти, як це робилося раніше, а можна їх використовувати як стимул до залучення іноземних інвестицій", – говорить Розенко.

На думку депутата, ці кошти можна було б направити на реалізацію інфраструктурних проектів.

"Я думаю, що ці гроші зараз можуть бути спрямовані на інфраструктурні проекти, наприклад, модернізацію енергетичного сектора, підтримку національної валюти через поповнення резервів Національного банку України, а також це може бути підтримка державного бюджету України через фінансування, умовно кажучи, боргів і дефіциту бюджету. Гроші розподілятиме уряд", – зазначив він.

Нагадаємо, вчора
ЄС перерахувавУкраїніпершийтраншмакрофінансовоїдопомоги в сумі €100 млн.

В тренді
Різні для чоловіків і жінок – якими хитрощами в аптеках впарюють дорогі ліки

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти