Експерт розповідає, чому жінки в Україні заробляють менше чоловіків

31 грудня 2018, 03:22

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

Зарплата чоловіків в Україні на 23,9% вище, ніж зарплата жінок

Нещодавнопрем'єр-міністрУкраїниВолодимирГройсманзаявив,щовУкраїнііснуєнерівністьвоплатіпраціжінокічоловіків.ОплатапрацідляжінокічоловіківнаоднихітихжепосадахвУкраїнідійсноможевідрізнятися.Цеабсолютно неновапроблема,яка,однак,не стаєвідцьогоменшболючою.

Прем'єр
Володимир Гройсманпід чассвоговиступунаУкраїнськомужіночомуконгресізапропонуваввирішитипитаннянерівності в оплаті праці жінок і чоловіків.

Реклама

За данимиДержавноїслужбистатистики,затретійквартал2018рзарплатачоловіківвУкраїнібуламайжена24%вище,ніжзарплатажінок,причому,цярізницязрослав порівняннізпочаткомроку.

У першому кварталі цього року середня зарплата чоловіків становила 9031 грн, а жінок – 7080 грн, тобто на 21,6% менше. У третьому кварталі різниця зросла, чоловіки тепер отримують в середньому 10: 411 грн, а жінки 7921 грн. У 2017 р ситуація була схожою, тоді чоловіки заробляли на 22-23% більше, ніж жінки.

В цілому, абсолютно у всіх без винятку сферах зарплата у чоловіків вище. Але, якщо дивитися на статистику за професіями, то, за даними Держстату, найбільша різниця між зарплатами чоловіків і жінок зараз в сфері авіації – чоловіки тут заробляють на 42,3% більше. А ось найменша в сфері водного транспорту (на 2,4% більше отримують чоловіки), і в сфері адміністративного обслуговування (на 2,1% більше).

Тетяна Пашкіна, HR-експерт сайту rabota.ua в коментарі сайту "Сегодня" розповідає, що ситуація з гендерною нерівноправністю в сфері оплати праці дуже болюча і не змінюється в кращу сторону вже досить довго
.

"Унасєдостатньоглибинніречіпонерозуміннюсамимироботодавцямиприсутностінерівності.Практичнонавсіхрівняхкваліфікаціїзрокуврікунасєсерйозніпроблемизрізницеювзаробітнихплатах,причомуценавіть невакансії,церезюме.Тобтолюдисаміхочутьменшігроші",-говоритьексперт.

Причому,вартовідзначити,щотакажпроблемаєівСША,івЄвропі.ЯкпоказуєдослідженняМіжнародноїорганізаціїпраці(МОП),негативнапроцентнарізницявсередній заробітній платіміжжінкамиічоловікамизплиномчасускоротиласяв багатьохкраїнах,алене зниклазовсім.Удоповідінаводятьсяостанніоцінкигендерногорозривувпогодинну оплатупрацівціломурядікраїн,яківказуютьнайоговеличезнуваріативність-приблизновіднулядомайже45%.

"Це не тільки українська біда, в тій же Європі і Америці є різниця в заробітній платі на користь чоловіків, і часто це пов'язано з тенденціями у вихованні. Батьки, бабусі, дідусі, прагнуть виховати в дівчатках скромність, і вони виростають з переконанням, що вони не повинні підкреслювати свої досягнення і якості. Багато хто вважає майже непристойним говорити про свої заслуги і тим більше вимагати підвищення зарплати. Зазвичай жінки покірно погоджуються на той оклад, який їм пропонують при прийомі на роботу, в той час як чоловіки намагаються вибити собі ставку вище", – пояснює Тетяна Пашкіна.

1545146538.4835

ГрафікМОП,якийпоказуєкраїнизнайбільшимрозривомвоплатіпрацівбікчоловіків.

Реклама

Більшдокладнопро те,чомужінкивУкраїнізаробляютьменшечоловіків,читайтевматеріалісайту "Сегодня": Рівна зарплата длячоловіківіжінок:чомувУкраїнізцим проблеми

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти