Експерт пояснив, чим обернуться санкції України проти російських банків

17 березня 2017, 14:40

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Націоналізація фінустанов з державним капіталом РФ не піде Україні на користь, упевнений фахівець

Застосування санкцій до п'яти банкам з державним російським капіталом виглядає більш прийнятним для України і її бюджету, ніж негайна націоналізація або ліквідація цих банків. Таку думку висловив фінансовий аналітик групи ICU Коментує Михайло Демків.

Реклама

"Рішення про заборону виведення капіталу б'є по інтересах РФ як країни-інвестора. У разі ж націоналізації банків, на український бюджет лягли б витрати на збільшення їх капіталу, оскільки не всі з цих п'яти банків повністю докапіталізовані. При закритті цих банків внаслідок визнання їх неплатоспроможності, розрахунки з вкладниками також довелося б компенсувати з іншого державного джерела – ФГВФО", – пояснив Демків.

За оцінками ICU, загальний обсяг кредитів від материнських структур в банках з державним російським капіталом зараз становить понад 1,3 млрд доларів. Заборона на виплату відсотків за цими кредитами позбавить російські банки близько 90 млн доларів на рік, підрахували аналітики.

"Після вступу санкцій в силу, ці суми фактично перетворяться на капітал відповідних банків. Можливо, протягом року акціонери банків конвертують ці кошти в акції банків. Цей захід не суперечить санкціям і поліпшить капіталізацію цих фінансових установ", – вважає Демків.

При цьому експерт відзначає, що з'явиться статистичний приріст прямих іноземних інвестицій від РФ в український фінансовий сектор. "Але знову ж таки, цей приріст, як і за підсумками 2016 року, буде на папері", – уточнює Демків.

Реклама

"Найбільш вірогідний сценарій, за якого російські акціонери зможуть вийти з українського бізнесу і, можливо, повернути частину "заморожених" грошей – це продаж дочірніх банків третім інвесторам. При цьому покупця буде простіше знайти на невеликі банки – ВіЕс Банк або БМ Банк, у яких не так багато великих боржників-злісних неплатників, як у великих банків. Невеликі банки можуть бути цікаві в першу чергу інвесторам, які хочуть зайти на ринок і мати не тільки ліцензію, але і невелику функціонуючу мережу відділень. Стратегією виходу з ринку великих банків може стати стискання балансів, які зменшуються внаслідок поступового погашення кредитів", – розмірковує фахівець.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Нагадаємо, на сьогоднішній день у банків з російським державним капіталом одні з найгірших показників частки проблемних кредитів (4 і 5 категорії якості за методологією НБУ).

Експерти вважають, що в разі виходу російських акціонерів з бізнесу, борги позичальників будуть стягувати нові акціонери банків.

Нагадаємо, 15 березня Національний банк України (НБУ) запропонував заборонити банкам з державним російським капіталом виводити кошти за межі країни. Сьогодні президент Петро Порошенко ввів ці санкції в дію.

Під санкції потрапили Сбербанк, Промінвестбанк, ВТБ, БМ Банк та VS Bank. При цьому введення санкцій має на увазі заборону на будь-які операції на користь материнських банків, в тому числі надання міжбанківських кредитів, депозитів, купівля цінних паперів, заборона виплат дивідендів та інші операції.

Реклама

Причиною даного рішення послужило згоду обслуговувати клієнтів з невизнаними світовою спільнотою і Україною "паспортами" т. зв. "ДНР" та "ЛНР".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти