Екононімст назвав середній курс долара до кінця року

27 червня 2019 10:03

Спеціаліст пояснив, чому курсові прогнози можуть дуже відрізнятися

Українцям не слід чекати долара за 30 гривень поточного року, якщо не трапиться масштабної торговельної війни і фінансових катаклізмів. Такий прогноз сайту "Сьогодні" озвучив економіст, президент інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак.

"За базовим сценарієм, який розглядається абсолютною більшістю банків і рейтингових агентств, – [курс] прогнозується близько 28-29,5 грн за долар. Це так званий усереднений курс, виходячи з очікувань аналітиків. Але я думаю, що середній курс гривні цього року не перевищить 29 грн за долар", – розповів Козак.

Реклама

Читайте також: Курс доллара на 27 июня: Нацбанк укрепил гривню

[READ id = 1290624; title = Курс долара на 27 червня: Нацбанк зміцнив гривню;]

Він також пояснив, що курсові прогнози фінансових інститутів можуть сильно відрізнятися, залежно від того, які параметри використовувалися при розрахунках.

"Кожен інвестиційний банк, кожне рейтингове агентство моделює розвиток ситуації за кількома сценаріями. Крім базового зазвичай розраховується ще позитивний і кризовий сценарій. Якщо розвиток світової економіки піде за кризовим сценарієм – а такий, наприклад, буде можливий, якщо почнеться торговельна війна або трапляться якісь світові фінансові катаклізми, – в цьому випадку, звичайно, може бути негатив і в Україні. У нас завжди при кризах починає падати гривня і так далі у цьому випадку може бути, зрозуміло, курс і 30", – резюмував Козак.

Нагадаємо, раніше Міністерство фінансів поліпшило прогноз щодо курсу на 2019 рік. Якщо раніше очікувалося, що середній курс гривні в 2019-му становитиме 28,2 грн за долар, то в останньому макроекономічному огляді передбачений середній курс на рівні 27,4 грн/дол. Водночас міжнародне рейтингової агентство Fitch вважає, що середньорічний курс становитиме 28,86 грн.

Реклама

Детальніше про ситуацію з прогнозами дізнавайтеся на сайті "Сьогодні" в спеціальному матеріалі "Курс валют: чи довго ще буде зміцнюватися гривня".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти