ЄБРР надасть Маріуполю 18 млн євро на розвиток транспортної інфраструктури

Транспорт – одна з ключових проблем, яка турбує городян, каже мер Вадим Бойченко

У київському офісі Європейського банку реконструкції та розвитку сталося підписання договору гарантії та меморандуму про взаєморозуміння за програмою "Зелені міста" між Маріупольською міськрадою і ЄБРР. Свої підписи під документами сьогодні поставили мер Маріуполя Вадим Бойченко і заступник голови ЄБРР в Україні Марина Петров.

Договір гарантії – це документ, який дає можливість придбати 72 нових тролейбуси , провести реконструкцію депо і контактної мережі по одному з центральних проспектів Маріуполя. Придбання нового транспорту є частиною стратегії розвитку транспортної інфраструктури міста. Кошти будуть надані комунальному підприємству "Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління". Загальний обсяг інвестицій – 18 млн євро. 15 млн – кредитні кошти, а 3 млн – гранти. Згідно з угодою, Маріупольська міськрада виступає гарантом за кредитними зобов'язаннями МТТУ перед ЄБРР.

"За три роки муніципальний парк Маріуполя поповнився 113 одиницями транспорту. Вулицями міста курсують комфортабельні тролейбуси, трамваї та автобуси. Транспорт – одна з ключових проблем, яка турбує маріупольців. Тому наше першочергове завдання – розвиток транспортної інфраструктури", – підкреслив Вадим Бойченко.

Реклама

Програма банку "Зелені міста" передбачає допомогу в розвитку "зеленого" планування міст і інвестицій в інфраструктуру, необхідних для реагування на виклики в сфері міської екологічної інфраструктури.

Згідно з меморандумом, Організація економічного співробітництва і розвитку разом з Міжнародною радою місцевих природоохоронних ініціатив розроблять методологію програми "Зелені міста". ЄБРР буде займатися пошуком грантового фінансування для покриття вартості послуг експертів і консультацій, які допомагатимуть Маріуполю розробляти план дій "Зелене місто".

Крім того, міськрада і Європейський банк реконструкції та розвитку працюватимуть щодо підготовки, фінансування та реалізації принаймні одного інвестиційного проекту. Першим стане проект модернізації інфраструктури твердих побутових відходів. Його мета – рекультивація існуючих полігонів, будівництво нового полігону та заводу переробки ТПВ.

"Підписання документів – надзвичайно важливе для Маріуполя. Спасибі Європейському банку за партнерство і небайдуже ставлення до приморського міста. "Зелене місто" допоможе вирішити проблеми, пов'язані з навколишнім середовищем. Зараз вже робляться кроки в даному напрямку – розробляємо стратегію зеленого розвитку. Вона створюється за європейськими стандартами і надасть Маріуполю впевнене майбутнє", – зазначив Вадим Бойченко.


Реклама

Довідка. "Зелені міста" – програма, яку заснував Європейський банк реконструкції і розвитку. Її мета – надати країнам операцій Банку допомогу в подоланні бар'єрів, що стримують розвиток "зеленого" планування міст і інвестицій в інфраструктуру, необхідних для реагування на виклики в сфері міської екологічної інфраструктури, включаючи регуляторні та технічні бар'єри, а також недостатню інституційну спроможність громадських організацій.

За програмою "Зелені міста" ЄБРР надає містам-партнерам підтримку в розробці і реалізації плану дій (Green City Action Plan) і допомогу у визначенні інвестиційних програм і отриманні донорської допомоги. Зокрема, в "дорожніх картах" прописуються заходи щодо поліпшення муніципальної інфраструктури, якості повітря, чистоти і доступності земельних і водних ресурсів, зелених зон.

Так, пілотні програми були реалізовані в Грузії, Вірменії та Молдові. Першим учасником програми від України став Львів, а другим – Київ.


Реклама

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ЄБРР готовий виділити 250 мільйонів євро на залізну дорогу, що веде до Маріуполя . Це приверне до міста інвестиції і полегшить роботу промислових підприємств, впевнений мер. Адже з початком бойових дій південь залишається ізольованим від решти частини країни.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.29

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти