Доступні кредити для бізнесу: відповіді на 5 головних питань

28 лютого 2020, 10:00

Актуально

Де і як швидше і надійніше отримати кредит під невеликий відсоток

В Україні розгортається державна програма "Доступні кредити 5-7-9%": з держбюджету через банки видаються гроші під низький відсоток як підприємцям-початківцям, так і вже працюючому малому бізнесу. До програми долучилися всі державні банки і кілька приватних. Але держпрограма – не безплатна роздача грошей. Щоб отримати кредит, підприємець повинен відповідати певним вимогам.

Реклама

Яка процедура отримання кредиту, розібрався сайт "Сьогодні" за допомогою фахівців Ощадбанку, який має значний досвід кредитування мікро- та малого бізнесу в рамках власної програми підтримки підприємництва "Будуй своє".

Але спочатку ми поговорили з кількома підприємцями, які розповіли, як їм вдалося отримати кредит в Ощадбанку і як ці гроші допоможуть їм у розвитку бізнесу.

Першого клієнта, який отримав кредит в Ощадбанку за програмою "Доступні кредити 5-7-9%", звуть Євген. Він підприємець з Маріуполя, вже 16 років виробляє і продає побутові, офісні і торгові меблі. У 2004 році, звільнившись з заводу, відкрив майстерню і успішно працює на себе. Завдяки пільговому кредиту його бізнес отримає новий поштовх. Фінансування під 7% на 5 років дозволяє придбати свердлильний верстат з числовим програмним управлінням. Завдяки цьому збільшиться обсяг виробництва. У планах Євгена створити два нових робочих місця, що, в свою чергу, зменшить кредит до 5% річних.

Євген з Маріуполя отримав перший доступний кредит в Ощадбанку.
Реклама

Євген з Маріуполя отримав перший доступний кредит в Ощадбанку.

Ще один позичальник – приватний підприємець Віктор з Хмельницької області. Він взяв кредит на купівлю обладнання. Бізнесмен почав свою діяльність в 1995 році, випускав вироби з бетону. Майже всі зароблені кошти вкладав у бізнес. На сьогодні його фірма, в якій працює 4 особи, виробляє широкий асортимент продукції: від тротуарної плитки та бруківки до бетонних пам'ятників і колодязних кілець. Устаткування, яке буде придбано завдяки кредиту, дозволить збільшити обсяги виробництва і розширити асортимент продукції. Після його монтажу планується створення ще двох робочих місць.

Серед позичальників також чимало фермерів. Наприклад, Андрій з Немирівського району Вінницької області, який вирощує зернові, бобові культури та насіння олійних. Його підприємство працює на аграрному ринку 20 років і постійно нарощує потужності. Півмільйона гривень він отримав від Ощадбанку під відсотки, значно нижчі за ринкові. Фермер планує купити трактор, а кредит повернути достроково – з продажу нового врожаю пшениці. Андрій каже, що фінансування дозволить йому створити нові робочі місця, а значить – отримати ще нижчу процентну ставку.

Фермер Андрій планує придбати трактор на кредитні кошти.

Фермер Андрій планує придбати трактор на кредитні кошти.

Реклама

Харків'янин Ігор, який відкрив свою справу ще в 1995 році і теж отримав кредит за держпрограмою "5-7-9%", дав нам невелике інтерв'ю.

- Ігор, поділіться історією свого бізнесу.

- Відкрити власний бізнес підштовхнула банальна відсутність роботи після розпаду СРСР. На той момент я здобув освіту в колишньому Харківському інженерно-економічному інституті. Тяга до конструювання спонукала почати виробництво зварювального устаткування.

- Розкажіть докладніше про своє виробництво. Як воно працює?

- Все почалося з невеликого орендованого приміщення та мізерної технічної бази. Згодом виробництво зростало, удосконалювалося і поповнювалося високотехнологічним обладнанням. Основні напрямки: виробництво зварювального обладнання, теплотехнічного обладнання, твердопаливних і електричних котлів, металообробка. Я почав розвивати суміжні напрями і додатково розвивати виробництво утеплювального обладнання.

Реклама

- Чому ви скористалися держпрограмою "Доступні кредити 5-7-9%"?

- До цього я ніколи не брав кредити – не влаштовували непосильні кредитні ставки. Але після того, як мої ділові партнери розповіли про вигідну держпрограму підтримки малого бізнесу, я активно включився в підготовку документів. Після подачі документів швидко отримав позитивну відповідь від Ощадбанку і став першим підприємцем в Харкові, який скористався цією програмою. Тепер завдяки їй і швидкій професійній роботі співробітників банку маю можливість оперативно розвивати підприємство далі. Кредитні кошти – понад мільйон гривень – підуть на придбання лазерного верстата для різання.

- Що порадите тим, хто ще не стикався з банківським кредитуванням?

- Спочатку визначте, яка сума вам необхідна і для чого. А далі – зателефонуйте до відділення банку і починайте збирати необхідні документи. Зараз всі процеси прості і зрозумілі, навіть якщо ви, як і я, до цього не брали кредитів.

- Які у вас плани на майбутнє?

- Масштабні! Вихід на ринки Європи, пошук ділових партнерів за кордоном, розробка нової продукції з високим рівнем якості.

Також ми підготували відповіді на п'ять головних питань про нову держпрограму.

Що таке "Доступні кредити 5-7-9%"?

21 січня 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про Фонд розвитку підприємництва.

В тренді
Долар і євро подешевшали після стрибка вгору

Програма "Доступні кредити 5-7-9%" дозволить малим підприємцям відкривати або розвивати власну справу.

За словами прем'єр-міністра України Олексія Гончарука, уряд прийняв рішення компенсувати частину відсоткової ставки таким чином, щоб людина фактично змогла отримати кредит під 5-7-9 відсотків в залежності від того, яку кількість робочих місць буде створювати нова справа.

Очікується, що взяти участь у програмі зможуть 50 тисяч підприємців, що дозволить створити близько 90 тисяч робочих місць в 2020 році.

Одним з перших до держпрограми підключився Ощадбанк, почавши видавати кредити "5-7-9%" вже на початку лютого. З моменту старту програми банк видав кредитів на суму понад 20 млн грн підприємцям у всіх областях України.

Андрій Пишний, голова правління Ощадбанку: "В успіху програми зацікавлені всі сторони: і держава, і банки, і підприємці. Нові робочі місця, нові бюджетні надходження, збільшення якісних кредитних портфелів банків – все це, як показує світовий досвід, може дати синергетичний ефект. І наше спільне завдання – ефективно цим скористатися".

Хто може отримати такі кредити?

На кредит в рамках програми можуть претендувати суб'єкти підприємницької діяльності, які відповідають її вимогам. Це можуть бути як новостворені, так і діючі бізнес-структури, юридичні особи, засновниками і кінцевими власниками яких є фізичні особи – резиденти України. Також можуть бути прокредитовані фізособи-підприємці – резиденти України.

Обмежень за видами діяльності немає, за винятком виробництва та торгівлі зброєю, алкогольними та тютюновими виробами, здачі нерухомості в оренду.

Скільки можна отримати кредитних коштів, на який термін і на які цілі?

Кредити надаються на строк до 5 років на суму до 1,5 млн грн.

Клієнт може отримати кредит на:

- придбання або модернізацію основних засобів, обладнання, транспортних засобів, які будуть використовуватися в комерційних і виробничих цілях;

- будівництво, реконструкцію, ремонт в приміщеннях ведення основної господарської діяльності (крім офісних приміщень).

Від чого залежить процентна ставка?

На момент підписання кредитного договору ставка для позичальника встановлюється в розмірі 7% річних, якщо розмір річного доходу не перевищує 25 млн грн, і 9% річних, якщо він становить від 25,0 млн грн до 50,0 млн грн. Але процентну ставку можна зменшити вже з наступного кварталу. Механізм зниження ставки такий: клієнт щокварталу подає документи, які свідчать про кількість новостворених робочих місць, і в залежності від цього переглядається розмір процентної ставки.

Якщо розмір річного доходу становить до 25 млн грн і протягом першого звітного кварталу кредитування створено не менше двох нових робочих місць, то ставка знижується до 5% річних і діє при збереженні такої ж кількості співробітників. Якщо в подальшому чисельність працівників за квартал зменшується, ставка повертається до 7% річних.

Ставка знижується на 0,5% за кожне створене нове робоче місце за результатами звітного кварталу, але в будь-якому випадку розмір ставки не може бути нижче 5% річних.

Ліцензія НБУ № 148 від 05.10.2011

Яка процедура отримання кредиту?

Підприємці з будь-якого міста України можуть подавати заявки на сайті https://www.oschadbank.ua/ua/579 , а також у відділеннях Ощадбанку.

Перший крок – ознайомитися з умовами отримання кредиту на сайті https://www.oschadbank.ua/579і подати заявку на отримання кредиту. Це можна зробити, заповнивши онлайн-заявку на сайті, а також звернувшись особисто до відділення або в Контакт-центр Ощадбанку.

Другий крок – подати до відділення документи: реєстраційні, фінансові, документи на заставу і підтверджуючі документи на цільове призначення кредиту.

Якщо буде прийнято позитивне кредитне рішення, то співробітник банку повідомить про подальші кроки по оформленню кредиту.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти