Долар рветься вгору: банкіри розповіли, як воєнний стан вплине на курс гривні

28 листопада 2018 11:25

Головний ворог стабільності національної валюти – це паніка, впевнені фахівці

Введення воєнного стану в 10 областях Українипризводитьдо додаткового тискунакурсгривні-офіційнийкурс"зеленого"вжеперевищив28гривень.Однакглибокоїдевальваціїнаціональноївалюти небуде.Такіпрогнозиозвучилиукраїнськібанкіри.

Реклама

"За відсутності додаткових економічних і політичних шоків, своєчасної і зваженої курсової корекційної політиці Нацбанку курс найближчим часом закріпиться в районі позначки 28 грн/дол.", - спрогнозував директор казначейства банку "Кредит Дніпро" Олег Курінний.

Він додав, що введення воєнного стану може викликати тимчасовий дисбаланс попиту і пропозиції валюти. Настрої готівкового ринку створюють ефект спіралі, що розкручується самостійно. Але регулятор в свою чергу контролює ситуацію на міжбанку, він при необхідності виходить з продажем валюти, щоб не допускати різких стрибків курсу.

Голова правління РВС Банку Владислав Кравець, в свою чергу, попередив: якщо Національний банк не буде виходити на міжбанк з продажем долара, гривня може подешевшати до 29 грн/дол. При цьому вже 27 листопада на тлі
зростання долара вище 28 гривень на міжбанку НБУ оголошував аукціони з продажу валюти.

"Глибокої девальвації не буде: середньорічний курс не перевищить позначку в 29,3 грн/дол. Після скасування воєнного стану гривня почне зміцнюватися", – вважає Кравець.

  

Реклама

Не пропусти!
Міс збірної Хорватії: Ковачіч закохався у співачку церковного хору
Ізабель Андріяніч - дружина Матео Ковачіча

Голова правлінняАйбоксБанкуГалинаХейловважає,щокурспіслявведеннявоєнного станустанебільшволатильним.

"Але НБУ володіє широким спектром інструментів і достатнім обсягом резервів, щоб утримати курс гривні від різкої девальвації. Малоймовірно, що курс гривні до кінця поточного року подолає позначку в 30 грн/дол.", -сказала Хейло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

А ось головаправлінняПіреусБанкуСергійНаумоввважає,щогривняпочнезміцнюватисявжечерезкількаднів.

Реклама

"Ми спостерігаємо ослаблення гривні за рахунок ажіотажу населення. Серйозних економічних передумов для подальшого зниження немає. Тільки панічні настрої, особливо в регіонах введення воєнного стану, рухають курс гривні вниз. Ще кілька днів ми будемо жити в умовах нестабільного готівкового курсу. Потім, думаю, курс відкотиться назад", -сказав банкір.

Раніше сайт "Сегодня" розібрався з тим, як посилення російської агресії і воєнний стан вплине на економіку України. Експертипопереджають:панікапредставляєдляекономікивелику небезпеку,ніж самевійськовий стан.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти