Долар по 30 гривень загрожує новим витком інфляції в Україні – експерти

Настрої бізнесу змінюються на гірше через очікування девальвації

Згідно з опитуванням ділових очікувань від Національного банку України (НБУ), підприємці асоціюють курс 30 гривень за долар, про який говорив Володимир Зеленський, з інфляцією і "важкими часами". Як зазначають аналітики VoxUkraine, в такі періоди бізнес зменшує інвестиції і скорочує персонал. Тому, на думку експертів, ослаблення гривні може призвести не до економічного зростання, а до рецесії.

"Якщо говорити людям, що національна валюта знеціниться на 10 процентних пунктів (з 27 до 30 грн/дол.), швидше за все, це призведе до збільшення очікуваної інфляції на 3 процентні пункти – а це немало. Часто говорять, що слабка гривня дасть змогу "розгорнути крила" експортерам. Але те саме опитування показує, що керівники з вищими інфляційними очікуваннями частіше очікують макроекономічний спад. Простіше кажучи, вони розцінюють зростання інфляції як погану прикмету. А значить – зменшують свої інвестиції, скорочують персонал і неохоче наймають нових працівників. Крім того, вони очікують зростання витрат, тому можуть заздалегідь підняти ціни, у такий спосіб запускаючи "спіраль інфляції", – зазначають у своєму дослідженні професор Каліфорнійського університету в Берклі Юрій Городниченко і профессор KSE Соломія Шпак.

Реклама

Читайте також:

У такому разі, на їхню думку, щоб стримати інфляцію, НБУ буде змушений піднімати відсоткову ставку. Це зменшить можливість кредитування бізнесу і здатне призвести до уповільнення економіки, якщо не рецесії.

"Дослідження показує: заяви про зростання інфляції або ослаблення гривні є контрпродуктивними, оскільки можуть призвести до скорочення інвестицій, споживання і зайнятості", – резюмують фахівці.

  • Протягом першої половини 2020 року середній курс гривні був 26 грн/дол. Для того, щоб довести середній курс до закладеного у бюджеті – 30 грн/дол., протягом другої половини року курс має бути 35 грн/дол.
Реклама

Нагадаємо, раніше сайт "Сьогодні" з'ясовував, чи чекати обвалу гривні. В цілому аналітики прогнозують сумбурний тиждень на валютному ринку.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.29

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти