Девальвація гривні вдарила по ринку страхування

11 вересня 2014, 08:29

Особливо постраждали клієнти з валютними договорами страхування життя

Зниження курсу гривні відносно долара більше, ніж на 70% привело до збільшення обсягу заборгованості клієнтів за валютними договорами накопичувального страхування життя на 15-25%, пише "Капітал".

Реклама

"Такі договори укладаються не на рік, а в середньому на 5-10 років. Платежі по них вносяться, як правило, щорічно. Цього року багато страхувальників лайфових компаній, особливо ті, у кого валютні поліси накопичувального страхування життя, затримують внесення премій. Люди просто не готові вносити гроші за нинішнім курсом! – пояснює голова правління страхової компанії "Юпітер VIG" Руслан Васютін. за його оцінкою, сума заборгованості за валютними полісами в першому півріччі цього року зросла на 15% порівняно з аналогічним періодом 2013-го.

Виконавчий директор з питань операційної діяльності компанії Aegon Life Ukraine Ніна Гузей вважає, що сума заборгованості за підсумками трьох кварталів може збільшитися і на 25%.

Навіть найбільш прозорливі страховики не здогадалися включити ризик такої зміни курсу в страхові тарифи на 2014 р. Тому заробітки компаній знизяться. Але до банкрутства це навряд чи приведе. Страховики все ж винесли урок з кризи 2008 р і знизили частку валютних договорів накопичувального страхування життя в своїх портфелях. Якщо до кризи вона сягала в середньому 70-75%, то тепер таких полісів не більше 30%.

Більше страховиків від девальвації постраждають їхні клієнти. Договори прописані так, що, як правило, порушення строків внесення премій за полісами накопичувального страхування життя призведе до їх дострокового розірвання. При цьому клієнт втрачає не тільки інвестиційний дохід, але і суму внесків за кілька років. За даними ЛСОУ, в першому півріччі 2014 на 64% зросла загальна кількість достроково розірваних договорів страхування життя. Страховики прогнозують, що до кінця року кількість розірваних договорів виросте ще на 30%.

В тренді
Свята закінчилися – долар подорожчав: курс валют від НБУ
Фото: REUTERS/Dado Ruvic
Реклама

"Причина не тільки в девальвації гривні, але і в загальному стані економіки, – говорить Гузей. – Багатьом потрібні хоч якісь гроші". Вона вважає, що така ситуація призведе до скорочення обсягів ринку і його концентрації. "Вижити зможуть лише компанії з достатнім запасом фінансової міцності", – прогнозує Гузей. Цю думку поділяє і головний радник гендиректора "Аска-Життя" Валентина Шукатко. При цьому вона вважає, що девальвація нацвалюти і ситуація в зоні АТО для ринку страхування життя в Україні несуть менше ризиків, ніж банкрутство банківських установ.

"Поліси страхування життя продовжують купувати навіть в зоні АТО. Тому зниження обсягів премій на 1-2 млн грн навіть для невеликих компаній не смертельне. Але якщо банки, в яких вони зберігають резерви, банкрутують і не повертають депозити, це призводить до набагато гірших наслідків", – запевняє Шукатко.

Нагадаємо, з початку року гривня девальвувала з 8 грн/дол до 12 грн/дол. Зараз нацвалюта утримується в районі 12,9 грн/дол, однак напружена ситуація в Донбасі тисне на валютний ринок.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти