Данилюк пояснив, навіщо Україна випустила євробонди на 15 років

20 вересня 2017, 15:34

За словами голови Мінфіну, інвестори довіряють Україні і готові вкладати в країну

Україна розмістила євробонди на 3 млрд доларів США на 15 років – це рекордний термін для українських паперів на зовнішньому ринку капіталу. Міністр фінансів Олександр Данилюк пояснив, чому Київ розмістив євробонди на таких умовах.

Реклама

За словами голови Мінфіну, інвестори довіряють Україні і готові інвестувати в країну, в тому числі, з двох причин:

  • в Україні, як зазначив Данилюк, впровадили "серйозні структурні реформи" за останні три роки, що дозволило стабілізувати економіку і фінансову систему;
  • економіка України, за словами міністра, "відновлюється і зростає вже другий рік поспіль".

Розміщення євробондів є кроком для стабілізації фінансової системи України в майбутньому, вважає голова Мінфіну.

"Частина надходжень від нового випуску облігацій використана для викупу/обміну облігацій 2019 і 2020 років погашення, коли у нас основні піки виплат за зовнішнім боргом. Тобто таким чином ми зменшуємо майбутнє боргове навантаження", – розповів Данилюк.

За його словами, решта надходжень від нового випуску єврооблігацій буде використана для фінансування дефіциту бюджету, що також дозволить зменшити боргове навантаження на бюджет України.

Реклама

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Крім того, Данилюк підкреслив, що "будь-яка здорова економіка" має бути присутня на зовнішніх ринках капіталу.

"Це означає, що країна може залучати фінансування від інвесторів на вигідних умовах в будь-який момент, коли це може знадобитися. Україна не була присутня на цих ринках останніми роками, а останні зустрічі з інвесторами (роадшоу) робили взагалі 2010 року. Тому це повернення також символічним знаком відновлення нашої економіки", – пояснив голова Мінфіну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Міністр зазначив, що це розміщення також створює передумови для подальшого поліпшення кредитних рейтингів України, "тому що ми відповідально підходимо до управління державним боргом".

Реклама

"Також це означає, що український бізнес зможе простіше і дешевше залучати зовнішнє фінансування для свого розвитку", – додав Данилюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

За словами голови Мінфіну, попит на українські папери виявився високим – близько 350 інвесторів подали заявки на придбання нових українських євробондів, а загальний обсяг заявок становив 9,5 млрд доларів США.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти