Що відбувається з курсом долара на "чорному ринку"

31 жовтня 2014, 10:00

Олександр Харько

За підрахунками експертів, 70% попиту на валюту в Україні задовольняють "міняйли"

Українські валютники побоюються адміністративних заходів, а тому можуть знижувати "чорний" курс долара. Крім того, попит на тіньовому ринку може падати через зниження платоспроможності населення. Таку думку в коментарі "Сегодня.ua" озвучила експерт інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Марія Сальникова.

Реклама

"В умовах інфляційного тиску і падаючих темпах росту зарплат можна говорити про зниження здатності населення нарощувати накопичення у валюті. Тобто з боку населення попит на "чорному" валютному ринку дійсно знижуватиметься. Однак у поточній ситуації можна говорити і про наростаючі побоюваннях продавців валюти на "чорному ринку", що є додатковим приводом трохи знизити курс. Основою побоювань виступає те, що до валютникам можуть застосовуватися адміністративні стримуючі заходи з метою мінімізації їх діяльності", – вважає Сальникова.

За її підрахунками, до 70% валютного попиту населення задовольняє саме "чорний" ринок. "Суму можна приблизно порахувати виходячи із середньостатистичних даних купівлі / продажу за аналогічні місяці попередніх років. За офіційними даними, чисте сальдо покупок валюти населенням у вересні склало $ 264 600 000. У вересні 2011 – 2013р. Р в середньому цей показник становив $ 1524000000. тобто, з деякою поправкою на дешеву гривню і ситуацію з заробітними платами в країні, можна зрозуміти який попит на валюту з боку населення на "чорному" ринку ", – пояснює експерт.

При цьому начальник відділу рейтингів фінансової сфери IBI-Rating Анна Апостолова вважає, що про зниження попиту на валюту що на "білому", що на "чорному" ринку мови поки не йде. "Ораніченія на придбання валюти сприяли формуванню так званого відкладеного попиту, який в умовах економічного спаду лише зростає. Але на сьогоднішній день в очікуванні нових розстановок в уряді та змін, які послідують в політичній сфері в результаті минулих виборів, учасники валютного ринку зайняли поки що вичікувальну позицію, але це аж ніяк не означає скорочення попиту. Оцінити реальні обсяги тіньового ринку досить проблематично", – вважає Апостолова.

При цьому експерт відзначає, що в нинішніх умовах у НБУ просто не дієвих інструментів для боротьби з тіньовим ринком. "Тижнем раніше було оголошено про те, що НБУ буде вести боротьбу з нелегальним обміном валют спільно з МВС. Але це вже боротьба з наслідками, а не з причиною зростання тіньового сегмента валютного ринку, тому ефективність таких заходів невисока", – відзначає Апостолова.

В тренді
Де вигідніше обміняти долар: курс валют ПриватБанку, Monobank та інших
Реклама

"Вихід з тіні", на її думку, можливий тільки в разі відновлення довіри до національної валюти з боку населення і відновлення стабільного рівномірного розвитку банківського ринку, що вимагає комплексних реформ не тільки у фінансовому секторі, а й в економіці в цілому.

Нагадаємо, після виборів офіційний курс долара не змінивсяТрохи що підскочили котирування на міжбанку вчора знизилися і склали по долару 12,97-13,45 грн / дол. Однак аналітики повідомляли, що ринок як і раніше був неактивний, покупців спостерігалося більше, ніж продавців, а тому курс залишається декларативним.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти