Що буде з курсом долара в Україні в другому півріччі

1 липня 2017, 07:13

Олександр Литвин

Експерти впевнені: у другій половині 2017 року гривню чекає плавна девальвація

ВУкраїністабільнозміцнюєтьсянаціональнавалюта.Вліткукурсдоларавпершевцьомуроціопустивсянижчепозначкив26гривень.Тенденціядо зміцненнянаціональноївалютиза оцінкамиекспертівпротримаєтьсянедовго.Сайт "Сегодня" з'ясував,якийкурсдоларачекатиукраїнцямв другійполовиніцьогороку.

Реклама

Чому зміцнилася гривня

Літо-періодзміцненнягривні.Уцей частрадиційновисокіцінинасировину,крімтого,аграріїзаводятьвиручкуінаціональнавалютазміцнюється.Цейперіод,упевнений аналітик"Альпарі"МаксимПархоменко,-найкращий часдляпокупкидолара.Так,якщовсічніцьогороку100доларівможнабулокупитиза 2690 гривень,наданиймоментзатакужсумувалютидоведетьсявіддатиприблизнона100гривеньменше.

Щеодинфактор,якийсприяєзміцненнюгривнівлітку,-немаєнеобхідностікупуватиенергоресурси.85%світлихнафтопродуктівіпрактичнополовинуприродногогазуУкраїнаімпортує,тобтокупуєзадолари.Цепризводитьдодевальваціїгривні.

dollar-1362243_960_720_01

Реклама

Фото: Pixabay

Та йсамдоларнаданиймомент,відзначаютьаналітики,відчуваєне найкращічаси.Черезполітичну нестабільністьвСША,розмовипро імпічментновообраногопрезидентаДональдаТрампаіослаблімакроекономічніпоказники,американськавалютастабільнодешевшає.

В кінці травня курс долара по відношенню до гривні був 1 до 26,35. Зараз же один долар, згідно з офіційним курсом, варто 26,08 гривень. Ще кілька днів тому американська валюта продавалася по 25,99 гривні. Тенденція до зміцнення за прогнозами аналітиків може протриматися як мінімум до кінця літа. Гривня має всі шанси найближчим часом зміцнитися ще на 40-60 копійок.

Правда, таку думку поділяють далеко не всі українські аналітики. Так, в Concorde Capital припускають, що найближчим часом тенденція зміниться і долар знову може підрости. "Ми бачимо, що обсяги виробництва сталі останні місяці падають, і ціни на світових ринках дещо знижуються. Швидше за все, в перспективі менше місяця ми побачимо, що гривня буде слабшати", – пояснює директор аналітичного департаменту компанії Олександр Паращій.

Аналітики сходяться на думці, що "золотий період" гривні незабаром закінчиться. У другій половині року доведеться активізувати імпорт, платити за іноземні кредити. Крім того, спостерігається тенденція до зниження вартості металу. Саме ця продукція – один з основних джерел валюти для країни, поряд з продукцією аграрного сектора
.

Що буде з доларом восени

Для досягнення прогнозного рівня, передбаченого Мінфіном, – 29,3 гривні в середньому по році, національна валюта повинна в другому півріччі знецінитися як мінімум до 32 гривень за долар, пояснює аналітик Наталя Мільчакова. Однак такий прогноз можна назвати песимістичними. Наприклад, в Центрі Разумкова прогнозують курс в районі 27 гривень у другому півріччі, а в Concorde Capital припускають, що в кінці цього року долар буде коштувати 28,5 гривні. Сама ж Наталя Мільчакова передбачає, що вже восени курс долара буде коливатися в межах 26-28 гривень.

Реклама

money-2250365_960_720_01

Фото: Pixabay

"Ризиком може стати, наприклад, відмова Міжнародного валютного фонду або інших міжнародних фінансових організацій надавати кредити Україні. Іншим ризиком може стати падіння світових цін на зерно, метали і інші експортні товари України, а також падіння світової ціни на нафту, що може негативно вплинути на попит зарубіжних імпортерів на українські товари. Проте яким буде курс восени – реально може знати тільки Нацбанк України, оскільки гривня дорожчає і дешевшає в основному завдяки політиці, яку Нацбанк проводить на валютному ринку", – розповідає Наталя Мільчакова.

"Риском может стать, например, отказ Международного валютного фонда либо иных международных финансовых организаций предоставлять кредиты Украине", – рассказывает Наталья Мильчакова. 

Упорівняннізвалютамибагатьохіншихкраїн, що розвиваються,вважаєексперт,гривнямалоліквіднаімалоцікавитьвалютнихспекулянтів.

Прогнози до кінця року

Україначекаєякмінімумтрирічніпадіннягривні.Урезолюціїбюджетудо 2020рокуКабмінпрогнозуєсередньорічнийкурсдолараза підсумкамицьогороку-27,8гривні.У 2018-мудоларможнабудекупитиза27гривень,в 2019-му – вжеза30,5гривні.Такимчином,національнавалютавпадедопозначкив31гривнязадоларв 2020році.

Реклама

Міжнародна компанія Standard & Poor's ще в минулому році спрогнозувала курс долара на рівні 26,5 гривні до кінця 2017 го і 27 гривень – до кінця 2018 го.
Один з найбільш невтішних для української валюти прогнозів зробила американська інвестиційна компанія Goldman Sachs. За їхніми оцінками, в кінці цього року долар буде коштувати 32 гривні.

Відзначимо, що від вартості американської валюти залежить рівень інфляції в Україні. За оцінками експертів, четверта частина споживчого кошика українця – імпортні товари, в тому числі і енергетичні ресурси. Від курсу долара залежать вартість газу, бензину. При цьому ціни на бензин закладають в витрати на транспортування товарів.

В Україні до долара "прив'язані" ціни на техніку, квартири на вторинному ринку, автомобілі тощо.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти