Що буде з курсом долара в грудні: прогноз експертів

8 грудня 2016, 09:46

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Аналітики не розраховують на зміцнення гривні і попереджають про ризики для нацвалюти

Курс продажу безготівкового долара в Україні за підсумками листопада зріс на 0,1% до 25,56 грн, готівкового – на 3,7% до 26,86 грн. При цьому різниця між готівковим і безготівковим курсом підвищилася до максимальних з березня рівнів – 3,1%. Такі дані надав "Сегодня.ua" інформаційно-аналітичний центр ForexClub в Україні.

Реклама

За прогнозами аналітиків, курс гривні на готівковому ринку до кінця року зможе втриматися в діапазоні 26,5-27,5 грн за долар. Як зазначають експерти, тиск на гривню продовжують здійснювати такі чинники:

  • слабкий зовнішньоторговельний баланс (від'ємне сальдо за січень-жовтень, за даними НБУ, досягло 4,1 млрд доларів);
  • припинення співпраці з МВФ (ще один транш повинен був надійти до України до кінця року);
  • падіння цін на експортну продукцію на світових сировинних ринках;
  • девальвація валют країн торгових партнерів України;
  • соціально-політичні ризики.

Курс готівкового долара в грудні може становити 26,5-27,5 грн, безготівкового – 26-27 грн. Глибше падіння гривні можливе за форс-мажорних обставин, таких як ескалація конфлікту на Донбасі чи обвал цін на світових сировинних і фінансових ринках.

Середній курс продажу готівкового євро в Україні, виходячи з базового сценарію, може коливатися в діапазоні 28-30 грн.

Реклама

Діапазон коливання курсу продажу готівкового рубля в грудні може становити 0,38-0,41 грн.


"За підсумками листопада валюти країн СНД знизилися у вартості в середньому на 3%, валюти розвинених країн – на 2,7%. Оскільки гривня за цей період ослабла менш ніж на 0,5%, конкурентоспроможність української продукції на світових ринках може знизитися, що, в свою чергу, призведе до скорочення валютних надходжень до країни", – уточнюють аналітики.

Попит на іноземну валюту, на думку експертів, з боку населення стримуватиметься високими комунальними витратами. При цьому ближче до кінця року може збільшитися обсяг продажу валюти на тлі покупок напередодні новорічних і різдвяних свят.

В тренді
Ринок пального: як декларування цін вплине на вартість ресурсу
Реклама

"Закладений до бюджету курс на рівні 27,2 грн/долар залишається основним орієнтиром для ринку. Ймовірно, при зниженні гривні до 26,5 грн/долар НБУ займатиме жорстку позицію на ринку через валютні інтервенції", – вважають фахівці.

Водночас експерти не очікують зміцнення гривні до 25 грн/долар, оскільки на цьому рівні регулятор активно викуповуватиме валюту в резерви.

Реклама

Нагадаємо, сьогодні, 8 грудня, офіційний курс долара в Україні знижується другий день поспіль після серйозного зростання в понеділок.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти