Що банки покладуть під ялинки своїм клієнтам

6 грудня 2014, 10:00

Ряполов Костянтин Ряполов Костянтин

Знижки до 99,99% на ставки за кредитами, депозити до 40% річних і 200 грн за приведеного друга

Вже й не злічити, скільки поколінь дітей звикло чекати на Новий рік чи Різдво справжніх чудес. Діти виростають, але очікування чогось хорошого в ці дні все одно залишаються. А тут ще кілька десятиліть стосовно ринкової економіки привчили нас до того, що до Нового року дійсних і потенційних клієнтів належить балувати знижками, подарунками та різними захоплюючими заходами. Ось ми і вирішили подивитися, що ж гарне приготували нам на свята банки і як вони збираються завойовувати нашу любов і лояльність.

Реклама

ПРОПОЗИЦІЙ ЗАМАЛО

Вже перший погляд на ринок банківських послуг змушує якщо не засумніватися в існуванні Діда Мороза, то як мінімум запідозрити, що він тимчасово призупинив співпрацю з фінансовою системою України. Кількість акційних пропозицій від банків зараз помітно нижча, ніж це було в передноворічні місяці минулих років. А вже акцій, які фінансова організація не соромиться прямо пов'язати саме зі святом, взагалі кіт наплакав. "Не акцій менше, а банків, що їх пропонують, – говорить директор департаменту роздрібного бізнесу банку "Хрещатик" Марина Нестеровська. – Причина – у введенні тимчасових адміністрацій і виведенні деяких банків з ринку". Є й інше пояснення зменшення активності фінансистів. "Цей рік був дуже насичений спеціальними програмами по утриманню вкладів населення. Тому новорічні програми могли вийти з пріоритетів для банків", – пояснює начальник відділу депозитних продуктів і поточних рахунків UniCredit Bank Ірина Стрепетова.

КРЕДИТИ. Здавалося б, вже чого повинно бути багато, так це спеціальних пропозицій за позиками. Раз вже кредити – основний товар, на якому заробляють банки, то і просувати їх потрібно в першу чергу. Проте такий активності не спостерігається. Справа в тому, що в нинішній нестабільній ситуації і за існуючих проблемах з ресурсами багато банків не зацікавлені в розширенні бази позичальників. Тому "кредитні" акції зустрічаються рідко і в основному у не дуже великих і іменитих банків. Наприклад, банк "Траст" запрошує на "Святковий розпродаж кредитів з гарантованими знижками", а якщо пощастить, то й взагалі практично безвідсоткових! Однак якщо придивитися до цього новорічного дива ближче, то вийде, що спочатку потрібно отримати позитивне рішення про кредит взагалі (до 75 тис. грн.). І вже при його оформленні можна вибрати навмання скретч-карту, під захисним полем якої і міститься напис про отримання зниження процентної ставки (-10%, -30%, -50%, -70%, -99,99%). Свого роду лотерея.
А ось банки з числа найбільших такої широти душі не демонструють. Наприклад, "Райффайзен Банк Аваль" пропонує кредит готівкою зі знижкою 50% на перші два місяці, але тільки для тих, у кого вже відкритий зарплатний або пенсійний рахунок у банку. Тобто для відносно надійної категорії клієнтів.

_01_47

Реклама

ДЕПОЗИТИ З ДОВАЖКОМ

Раз вже основна проблема банків – нестача ресурсів, то і в залученні вкладників вони проявляють велику активність. "Депозитні" акції прагнуть зачарувати потенційного клієнта більш високими ставками або подарунками, у тому числі й у вигляді ймовірного виграшу.

ВСЕ ВИЩЕ. При цьому на ринку присутній ряд саме новорічних акцій. Так, банк "Хрещатик" пропонує акцію до Різдва і Нового року "Різдвяний подарунок" – вклад на 3 місяці в гривні за ставкою 22,5%. А в "Дельта Банку" свою акцію традиційно приурочують не до Нового Року, а до Дня Святого Миколая. Пропозиція, однак, діє по 31 грудня 2014 року. Банк пропонує розмістити вклади серії "Найкращий від Миколая" ("Найкращий від Миколая" та "Найкращий від Миколая on-line"). Перший – у національній (25% річних) і в іноземній валютах (11% річних у доларах США або 10% річних у євро). А ось вклади "Найкращий від Миколая on-line" можна оформити тільки в системі дистанційного банківського обслуговування myDELTA. Тут ставки по кожній з валют на 0,5% вище. До речі, відсотки будуть платити щомісяця.

Ще щедріше зовсім юний (заснований в 2013-м) "Юнісон Банк", який пропонує депозит до 26% в рамках акції "Новорічні дзвоники", що діє до 15 січня 2015-го. Дзвіночки у назві присутні не заради красного слівця – за кожну фінансову активність (оформлення депозитів, поповнення рахунку, відкриття карт і т.д.) клієнт отримує подарунок у вигляді новорічного дзвіночка. За підсумками акції існує ймовірність виграти головний приз – один з шести планшетів IPad Mini. Ще більше – 27% річних – обіцяє акційний депозит "Подарунковий" від вже знайомого нам банку "Траст" зі ставкою до 27% річних і щомісячною виплатою відсотків.

ВДВІЧІ. Втім, і від банків з числа найбільших зустрічаються щедрі пропозиції. Наприклад, в UniCredit Bank проводить депозитну акцію "Подвійна насолода". "Клієнти, що відкрили акційний вклад, беруть участь у розіграші. Переможці отримують за своїм вкладом подвоєну процентну ставку на весь термін вкладу. Таким чином, максимальна ставка може скласти 40% річних. Буде проведено 10 розіграшів, визначено 80 переможців. Сума депозиту не обмежується, так що всі вкладники мають рівні шанси", – розповідає Ірина Стрепетова.

Реклама

ЯК ЗАРОБИТИ НА ЩИРІЙ ДРУЖБІ

Чого не зробиш заради невеликої вигоди? Схоже, що саме така мотивація наших співгромадян спонукала ряд банків на акції в стилі "приведи друга за комісійні". Так, в "Дельта Банку" діє кілька подібних програм. Наприклад, за програмою з привабливою назвою "Приведи одержувача пенсійніх/соціальних виплат та отримай грошовий подарунок" презент можна отримати за кожного залученого клієнта-одержувача пенсійних/соціальних виплат, що здійснюються органами Пенсійного фонду України/Управління праці та соціального захисту населення України/Державної служби зайнятості України/Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, який перейде на обслуговування з одержання даних виплат у "Дельта Банк". Про те, чи не почався чи вже вилов пенсіонерів на вулицях з метою здачі їх у банк, історія поки що замовчує.

За іншою програмою цей же банк пропонує приводити своїх друзів. За це грошей вам не дадуть, але нададуть можливість відкрити новий депозит з підвищеним розміром процентної ставки. Чим більше друзів – тим вище ставки. Ця акція діє до 31 грудня включно.

КРЕДИТКИ. Друзів можна використовувати не тільки заради депозитів. Акційна програма "Команда друзів" цього ж банку розрахована для клієнтів-власників кредитної картки. Якщо ви приведете одного друга, вас чекає зниження процентної ставки на 4%. Двох друзів – додатково до вищезазначеного зниження процентної ставки отримаєте зниження комісії за зняття готівки до 2% від суми операції +10 грн. А за трьох підступно затягнутих в банк друзів ви отримуєте повернення готівки до 2% від розрахунків карткою в супермаркетах, а також можливість безкоштовного випуску преміальної картки МasterCard з унікальним дизайном. Всі інші переваги зберігаються: зменшена ставка (на 4%) і зниження комісії за зняття готівки (до 2% від суми операції +10 грн).

В тренді
Нервозність на ринку. Чому бензину і дизпальному загрожує нове зростання цін

Якщо ви думаєте, що щиро дружити допомагає тільки цей банк, то помиляєтеся. Наприклад, згідно акції "Промінвестбанку" "Приведи друга", сподвигнувши оформити кредит готівкою, кредитну картку або договір депозитного вкладу свого друга або знайомого, ви гарантовано отримуєте нагороду. Але тут такса за безкорисливу дружбу дещо інша. За відкритий товаришем пенсійний рахунок дають 75 грн. За відкритий іншим поточний рахунок ви отримуєте 50 грн, якщо він оформив його з дебетної платіжної картки MasterCard Debet/Visa Classic, і цілих 100 грн, якщо мова йде про MasterCard Gold/VISA Gold або MasterCard Platinum/VISA Platinum. Але тільки за умови, якщо ваш друг провів хоча б одну трансакційну операцію в торгово-сервісній мережі на суму від 200 грн протягом місяця, наступного за місяцем, в якому був відкритий поточний рахунок. Так що стежте!

Реклама

Але вигідніше здавати друзів в якості вкладників, причому – пачками. Так, за депозитний вклад, зроблений одним другом, ви отримуєте 100 грн. Але якщо таких два або три – вам належить уже по 150 грн за кожного. І, нарешті, 200 грн вас чекають за кожен депозитний вклад, відкритий у банку більше ніж чотирма друзями. Що приємно: кількість друзів, які приводяться, не обмежена!

ІПОТЕКА. Навіть іпотечна позика може стати предметом подібної акції. Приміром, UniCredit Bank впровадив, як вони пишуть, "нову і безпрецедентну для банківського ринку України програму лояльності" під оригінальною назвою "Приведи друга" для своїх клієнтів, які мають діючий іпотечний кредит. Якщо ви знаходитесь в числі цих щасливчиків і приведете ще кого-небудь, то отримаєте винагороду в розмірі чергового місячного платежу по кредиту, який банк оплатить за вас.

_02_19

СВЯТКОВІ КАРТИ

Схоже, найулюбленіші банкірами продукти так чи інакше пов'язані з платіжними картками: більшість актуальних на сьогодні акцій присвячено саме їм.

РАЗОМ. Якщо перед минулим Новим роком всі банки вирішили напоїти своїх клієнтів кавою, то нині в більшому фаворі заправки автомобілів пальним, відпочинок на гірськолижних курортах Європи і покупки в інтернет-магазинах. Секрет такої згуртованості простий: банки приєднуються до акцій своїх партнерів.

Так, "Укрексімбанк" пропонує "Святкові знижки на "ОККО" з MasterCard". Кожен клієнт, який заправив в мережі АЗК "ОККО" 20 або більше літрів будь-якого палива (крім скрапленого газу та метану) одним чеком, розрахувавшись карткою MasterCard від цього банку, зможе отримати гарантовану знижку 70 коп./л на наступну заправку. Акція діє до 20 січня 2015-го. Точно таку акцію пропонує ще ряд банків: з найбільших можна назвати "Ощадбанк" і "Дельта Банк".

Крім заправок, "Укрексімбанк" захоплений ще й гірськолижним екстримом. Тому до 31 грудня діє пропозиція "Більше задоволення від зимового відпочинку!" – наприклад, власників преміальних карток MasterCard на гірськолижних курортах Швейцарії, Італії та Франції чекають знижки до 10% на проживання в комфортабельних готелях. Цю ж акцію підтримують "ОТП Банк", Credit Agricole, "Надра Банк", "КредоБанк", "Хрещатик".

А ось власники платіжних карт Visa від "Ощадбанку" можуть взяти участь в акції "Оплати товар банківською картою Visa і отримай знижку 5%". Ті з них, хто до 31 січня 2015-го зареєструються на сайті Hotline.ua і виберуть товар в одному з магазинів учасників акції, отримають 5% знижки, сплативши вибрану покупку онлайн своєю карткою. Ця пропозиція підтримує теж багато банків – наприклад, "Дельта Банк", UniCreditBank, "Райффайзен Банк Аваль", ПУМБ.

АВТОРСЬКЕ. Але є й "особисті" акції банків: оплачуючи картою UniCredit Bank будь-які покупки на суму від 200 грн, можна виграти приз: 500 грн на рахунок, бонуси від банку, а також сертифікат для оплати турпоїздки на дві персони на суму 30 тис. грн. Один з 50 смартфонів Samsung GT-19152 може виграти клієнт "ПриватБанку", який оплачує по 15 січня 2015-го покупки однієї з карт банку на платформі Visa, і т. д.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти