Чого чекати від курсу долара на цьому тижні

3 листопада 2014, 20:00

Ксенія Капустинська , Олександр Харько

Експерти прогнозують, що американська валюта буде перебувати в діапазоні 13-14 грн, а євро може подешевшати

За підсумками минулого тижня курс продажу безготівкового долара в Україні підвищився на 2,75% до 13,47 грн., готівкового – на 0,04% до 13.02 грн. При цьому обсяги торгів на міжбанку продовжували скорочуватися, зменшившись за минулий тиждень на 6,65% до 251 300 000. Грн.

Реклама

В понеділок глава НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що регулятор більше не має наміру продавати валюту для поповнення кас банків. "НБУ більше не проводить інтервенції для поповнення кас і повного задоволення попиту всіх імпортерів. Ми більше не продаємо валюту під щось конкретне. У нас є тепер ліміти на 88 банків, кожен з яких буде купувати валюту", – повідомила Гонтарєва.

Але від практики інтервенцій Нацбанк відходити не збирається. Аукціони з продажу долара з 5 листопада проводитимуться щодня по схемі голландського аукціону, де ціноутворення йде від високих курсів до низьких. "НБУ це робитиме на невеликих обсягах, але зобов'язується це робити щодня. Ми збираємося це робити від 3 до 6 місяців, щодня. З ранку ми будемо збирати заявки. Торгова сесія розпочинатиметься о 9 ранку. До 10 ранку будуть прийматися заявки. Уже в 11 ранку ми будемо бачити на ринку курс – і ціну відсікання на аукціоні і середньозважену ціну. Всі механізми банкам розішлемо вже сьогодні. Мінімальна заявка буде від 100 тисяч доларів", – пояснила глава НБУ.

У Нацбанку сподіваються, що зміна схеми проведення аукціонів приведе ринок до рівноважного курсу. Однак експерти не такі оптимістичні в своїх прогнозах і кажуть, що курс долара може несуттєво зрости вже на цьому тижні.

unnamed_1

Реклама

"Недостатній рівень ліквідності на міжбанківському ринку провокує помірне підвищення вартості іноземної валюти з боку продавців. Ймовірно, на поточному тижні валютний ринок знову почне розгойдуватися. З огляду на те, що НБУ може не провести аукціон з продажу валюти на міжбанку, продавці будуть пробувати завищувати курс, розуміючи існуючу ситуацію щодо попиту на валюту. Додатковим фактором тиску на курс гривні виступають побоювання неотримання траншу фінансової підтримки з боку МВФ в цьому році", – каже Марія Сальникова, експерт інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні.

За її словами, середній курс продажу готівкового долара на тижні може перебувати в діапазоні 13,1-14 грн.

В тренді
Шалені знижки і "незручні" купюри ПриватБанку – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Євро може подешевшати

За минулий тиждень курс продажу безготівкового євро в Україні виріс на 1,97% до 16,94 грн., А готівкового – знизився на 0,87% до 17,62 грн.

unnamed_02

Реклама

За словами Марії Сальниковой, на цьому тижні євро на світових ринках може втратити позиції щодо долара.

"На динаміку євро в Україні на поточному тижні, в основному, буде впливати поведінка курсу гривні, в той час як на міжнародному ринку – макроекономічна статистика зі США і єврозони. В центрі уваги учасників ринку буде рішення ЄЦБ щодо процентної ставки. Змін, швидше за все, чекати не варто, тому особлива увага буде зосереджена на супровідних коментарях. Недостатньо агресивна риторика представників регулятора, укупі з позитивною статистикою зі США може чинити тиск на пару EUR / USD, а значить – євро продовжить дешевшати. Євро на міжнародному ринку в цей період може торгуватися в діапазоні 1,2350-1,26", – каже експерт.

За її підрахунками, середній курс продажу готівкового євро в цьому випадку, при стабільному курсі долара США, може скласти 17,48-17,83 грн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти