Швидкі гроші в інтернеті: чи можна не гасити кредит під час карантину?

27 березня 2020, 10:07

PR

Як в Україні будуть працювати фінансові установи і що зміниться в обслуговуванні для фізичних осіб?

Постановою Кабінету міністрів № 211 від 11 березня 2020 року з метою запобігти поширенню коронавірусної інфекції (COVID-19) на території України введено карантин. Чи може карантин вплинути на наше життя?

Пандемія має великий вплив на світову економіку. Держави усіма силами намагаються уникнути кризи. Підприємства перебудовують свою роботу і переводять співробітників на віддалений режим, сфера торгівлі та громадського харчування переходить в онлайн і зосереджується на доставці. Менш гнучкі компанії змушені припиняти свою діяльність – співробітників відправляють у неоплачувану відпустку або зовсім скорочують. Як в Україні будуть працювати фінансові установи і що зміниться в обслуговуванні для фізичних осіб?

Банки і фінансові компанії

Банки і небанківські кредитні організації продовжують свою роботу і будуть кредитувати. При цьому карантин вніс свої корективи в роботу фінансового сектора. Що змінилося:

  1. Банки скорочують час прийому клієнтів, закривають неключові відділення і максимально переходять на віддалене обслуговування;

  2. Контакт-центри і канали онлайн-обслуговування банків будуть працювати в посиленому режимі і вирішувати всі виникаючі питання;

  3. Частина відділень мікрофінансових організацій також можуть бути закриті на період карантину;

  4. Багато мікрофінансових компаній, які надають послуги в онлайн-режимі, продовжують працювати відповідно до звичайного графіку – 24 на 7, хоча є і ті, які зовсім припинили свою роботу.

Таким чином, уряд закликає банки переходити на дистанційне обслуговування і не рекомендує українцям відвідувати відділення без крайньої необхідності.

Кредит в період карантину: де взяти і чи потрібно повертати?

Кредит у банку зараз може перетворитися на справжній квест: підготувати повний пакет документів, включаючи довідку про доходи і з місця роботи, дістатися до відділення, дочекатися своєї черги... Вже перший пункт може виявитися нездійсненним в умовах карантину. Сервіси онлайн-кредитування висувають набагато простіші вимоги. Щоб отримати кредит, досить ввести дані паспорта та ІПН, заповнити невелику анкету і прив'язати банківську картку, на яку згодом будуть перераховані гроші. Процедура займе не більше 15 хвилин, а головне – вам не доведеться виходити з дому.

Проте, у зв'язку з введенням карантину, Закон України "Про споживче кредитування" та ринок МФО зазнали деяких змін. За рішенням Верховної Ради, на період карантину кредитні організації повинні зупинити нарахування штрафних санкцій за прострочення кредиту. При цьому обов'язковий відсоток, передбачений договором позики, буде продовжувати нараховуватися, і відмова від виплати може привести до того, що сума до повернення виявиться набагато вище початкової суми кредитування.

Лідери в сфері мікрокредитування підтримали законодавчу ініціативу і внесли відповідні зміни в роботу підприємств. Про це повідомив директор сервісу онлайн-кредитування MyCredit Дмитро Стензя:

"Український ринок мікрокредитування має цивілізований і клієнтоорієнтований характер. Ми розуміємо всі складнощі і наслідки карантину для українців, тому з готовністю підтримали рішення Верховної Ради про скасування нарахування штрафних санкцій. Але не варто забувати, що штрафні санкції – не єдиний наслідок прострочення. Для позичальника важливо зберегти кредитну історію позитивною, а кредитний рейтинг – високим. Дотримання платіжної дисципліни, особливо зараз – допоможе забезпечити можливість в майбутньому отримати кредит в будь-якій фінансовій установі. Допускаючи ж порушення термінів платежу, позичальник ризикує надовго закрити собі дорогу в банк, особливо якщо мова йде про великі позики".

Що робити, якщо платити нічим?

Звільнення з роботи, втрата додаткового заробітку, хвороба близької людини, непередбачені витрати – безумовно, прострочення може статися з об'єктивних причин. Але зверніть увагу: шанси на схвалення кредиту безпосередньо залежать від кредитної історії. Навіть карантин і законодавчі зміни не є підставою для невиконання договірних зобов'язань. Підтримка кредитного рейтингу дуже важлива при прийнятті рішення про видачу вам грошей.

Фахівці сервісу MyCredit дали рекомендації, що робити позичальнику, якщо прострочення по кредиту вже допущене:

  1. Важливо не ігнорувати проблему і не переривати зв'язок з кредитором;

  2. Поясніть представнику компанії ситуацію, надайте відповідні документи;

  3. Більшість компаній за замовчуванням пропонують позичальникам можливість продовжити договір позики або реструктуризувати заборгованість і виплатити її поетапно;

  4. У деяких випадках звернення клієнтів можуть переглядати в приватному порядку і пропонувати індивідуальний графік погашень.

Якщо ви звернулися в надійну і перевірену компанію – вам обов'язково підуть назустріч і допоможуть вирішити проблему. Лідируючі мікрофінансові компанії чітко дотримуються українського законодавства, а також працюють згідно з Кодексом професійної етики щодо врегулювання простроченої заборгованості (прийнятий 25 лютого 2020 року в рамках круглого столу "ВАФК"), і збереження довірчих відносин з позичальником в будь-якій ситуації є для них пріоритетним завданням.

Позитивна кредитна історія – ваш вклад в майбутнє

З вищесказаного випливає, що дотримання платіжної дисципліни в період карантину гарантує збереження репутації надійного і сумлінного позичальника. Це турбота про майбутнє і можливість, у разі необхідності, безперешкодно отримати фінансову допомогу в будь-якій компанії.

Голова правління Асоціації "ВАФК" Ганна Замазєєва підкреслила:

"Не дивлячись на різноманітні підвищені ризики, мікрофінансові компанії готові продовжувати надавати споживачам послуги. В цьому проявляється суть і соціальна місія мікрофінансування – надання допомоги в критично складний для всіх період найбільш уразливому населенню. У той же час і позичальникам необхідно більш реалістично оцінювати свої можливості і відповідально ставитися до взятих зобов'язань, щоб не закрити собі на майбутнє таке просте і доступне джерело фінансової допомоги".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти