Гривня знову міцніє

22 квітня 2014, 06:56

Олександр Панченко Олександр Панченко

Долар, який стрімко подорожчав, почав так само швидко дешевшати: якщо 14 квітня середній курс готівкової купівлі та продажу досяг максимуму – 12,50 і 13,30 грн / $ відповідно, то через тиждень – 11,69 у продажу і 11,00 грн / $ у покупці, тобто впав майже на 1,5 грн.

При цьому купити валюту складно: банки її майже не продають, а населення не здає. На думку президента Украналітцентра Олександра Охріменка, гривня зміцнилася завдяки жорстким діям Нацбанку, який тимчасово позбавив права участі в торгах на міжбанківському ринку кілька банків, які активно продавали куплену валюту за завищеним курсом. "За умови політстабільності курс 2-3 місяці буде в межах 11-12 грн / $", – прогнозує Охріменко. Керівник відділу аналітики Forex club Микола Івченко каже, що як тільки надійде перший транш від МВФ (найімовірніше, в середині травня), за ним піде допомога від інших західних фінструктур, і гривня зміцниться до 10,5 грн / $.

Реклама

У США придумали, як оздоровити гривню. Два сенатори пропонують жорстку фіксацію курсу гривні відносно "якірної " валюти – долара. На думку авторів, це допоможе стримати інфляцію, адже обсяг грошової маси України (вся наявна в країні готівкова та безготівкова гривня, це близько 400 млрд грн) повинен бути на 100 % забезпечений валютними резервами. Тобто емісія гривні можлива тільки у разі збільшення запасів валюти. Сенатори посилаються на досвід Естонії та Латвії, де нацвалюти прив'язані до євро, через що ціни там майже не ростуть. За розрахунками Охріменка, курс гривні виявиться 16 грн / $, якщо брати тільки резерви НБУ і валютні депозити в комбанках ($ 15 і $ 10 млрд). А з урахуванням ще й доларової готівки на руках у населення ($ 90 млрд ) отримаємо курс 3,5 грн / $. "Але жорстке обмеження грошової маси призведе до затримок виплат зарплат і пенсій і перебоїв з видачею гривневих кредитів юрособам (наприклад, "Нафтогаз" купив $ 1 млрд для оплати поставок газу, значить, НБУ повинен вилучити з обороту таку ж суму в гривнях), – стверджує Охріменко. – Крім того, воно суперечить вимогам МВФ про ринковий курсі гривні як умови отримання Україною кредиту".

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти