Банкіри заговорили про зниження ставок за кредитами

29 листопада 2017, 13:37

Потенціал для подальшого зростання кредитного ринку в Україні дуже високий, зазначають фахівці

Відсоткові ставки за кредитами готівкою на суму понад 100 тис. грн в Україні можуть знизитися 2018 року на 5-12 відсоткових пунктів. Такі прогнози озвучили банкіри, які брали участь в опитуванні. Як показало раніше дослідження НБУ, очікування банків щодо кредитування стали найвищими з початку 2015 року.

Реклама

"На мою думку, на великих сумах кеш-кредитів – 100-300 тис. грн наступного року ставки можуть знизитися в межах, максимум, 5%, на невеликих сумах на довгі терміни, найімовірніше, ставки не зміняться", – вважає директор з роздрібного бізнесу банку "Кредит Дніпро" Марина Дутлова.

За її оцінкою, збереження ставок за кеш-кредитами на високому рівні обумовлено короткою ліквідністю банків і все ще високим рівнем депозитних ставок.

Дутлова зазначила, що сегмент споживчого кредитування є драйвером відновлення обсягів роздрібного кредитування. При цьому найбільшими темпами зростають короткострокові кредити до року: їхнє зростання за рік становило 27%, а обсяг перевищив 44 млрд грн.

"Потенціал для подальшого зростання ринку в Україні дуже високий: в Україні споживчі кредити становлять всього 17% загального кредитного портфеля банків, тоді як в Польщі – 59%. Більшість банків розглядають напрямок кеш-кредитування як пріоритетний", – сказала вона.

Реклама

Директор з розвитку бізнесу Ідея Банку Володимир Малий прогнозує суттєвіше зниження ставок за кеш-кредитами 2018 року: "Ставки за кеш-кредитами матимуть тенденцію до зниження протягом усього майбутнього року. Суттєвого зниження ставок за кеш-кредитами очікувати не варто, і якщо говорити в цифрах, то зниження ставок станеться на 10-12% за 2018 рік", – сказав він.

Малий вважає, що 2018 рік буде роком розвитку споживчого кредитування – за його прогнозами, динаміка попиту на кредити фізичними особами відновлюється і може вийти на рівень 2012 року.

В тренді
Гречка більше не дорожчатиме. На якій позначці завмерла ціна за кілограм
Щоб зробити крупу більш корисною, обсмажте її на пательні

Експерт зазначив, що конкуренція на ринку кредитів готівкою між банками і фінансовими компаніями зростатиме, незважаючи на те, що вони націлені на різні сегменти клієнтів.

"Небанківські фінансові установи пред'являють менше вимог до позичальників, ніж банки, і видають менші суми кредитів – середній розмір кредиту – до 10 тис. грн, і на менші терміни – від двох тижнів до трьох місяців. Вони часто кредитують тих клієнтів, які отримали відмову в банку. Перевагою небанківських фінансових установ є розширена мережа, яка покриває невеликі населені пункти", – зазначив Малий.

Однак, як попередив банкір, клієнти небанківських фінустанов потрапляють під вплив ризиків – високі відсоткові ставки, штрафні санкції і високу ймовірність шахрайських схем.

Реклама

За даними компанії "Простобанк Консалтинг", до середини листопада 2017 року відсоткові ставки за річними кредитами готівкою знизилися до 78,32% з 85,58% станом на листопад 2015 року, за кредитами готівкою на два роки – до 77,65% з 78,42%.

Нагадаємо, НБУ з початку 2017 року спостерігає відновлення кредитування населення і бізнесу. Насамперед зростає споживче кредитування. Поступово відновлюється і іпотека, але для розвитку необхідні зміни в законодавстві. При цьому автокредити поки що не стали масовими.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти