Банкіри запропонували НБУ повернути колишню систему клієнтських платежів

26 лютого 2015, 11:05

Розрахунки клієнтів банків хочуть проводити на наступний день після доручення

Незалежна асоціація банків України (НАБУ) запропонувала НБУ повернутися до теми проведення банківських клієнтських платежів в режимі "Т + 1" або на наступний день після доручення клієнта. Про це йдеться в листі асоціації на адресу регулятора.

Реклама

В асоціації нагадали, що зараз розрахунки клієнтів проводяться в день отримання розпорядження клієнта на їх проведення. "НАБУ пропонує збільшити цей проміжок на один операційний день шляхом введення на нормативному рівні дати валютування клієнтських платежів Т+1. У такому випадку банк, що обслуговує платника, зможе гарантовано забезпечити здійснення платежу на користь одержувача на наступний операційний день, в тому числі, шляхом залучення необхідного ліквідного ресурсу для цього", – зазначили в НАБУ.

Банкіри підкреслюють, що існуючий режим платежів має операційні ризики, зокрема, складнощі з проведенням фінансового моніторингу та недопущення використання банків для легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом. Також, на їхню думку, використання практично онлайнового режиму обслуговування клієнтських платежів не дозволяє банкам вживати ефективних заходів щодо запобігання кіберзлочинності, зокрема, в ситуації несанкціонованого використання електронних цифрових підписів та ключів клієнтів третіми особами.

На думку асоціації, зміна терміну обслуговування клієнтських платежів дасть банкам можливість ввести додаткові контрольні процедури, знизить операційний ризик, як самих банків, так і їх клієнтів.

Окрім цього, проведення платежів "день у день" несе ризик ліквідності, оскільки у разі істотної зміни факторів зовнішнього середовища (валютного курсу, процентних ставок тощо) можлива нестача коштів у банку для здійснення розрахунків з причини різкого незапланованого збільшення обсягів клієнтських платежів", – зазначили в НАБУ.

Реклама

Одночасно НАБУ запропонувала залишити колишній порядок проведення для окремих видів платежів, включаючи бюджетні платежі, виплату зарплати та інших соціально важливих виплат.

Як повідомлялося, з 5 лютого НБУ припинив проводити аукціони на міжбанку і скасував свій індикативний курс. Крім того 6 лютого облікова ставка зросла з 14% до 19,5%. Після цього девальвація гривні початку самий різкий виток в історії валюти.

В тренді
Більше не "Укрпошта": пенсії в Україні будуть доставляти по-новому

З 24 лютого набули чинності нові обмеження, введені НБУ. Зокрема, банкам заборонено давати клієнтам гривневі кредити для купівлі валюти, а всі контракти по передоплаті імпорту від $50 тис. Нацбанк почав перевіряти (раніше перевіряли тільки купівлю валюти від $100 тис).

Читайте також: План глави НБУ Гонтарєвої з порятунку гривні: курс повернеться туди, де повинен бути, але після того, як спонсори допоможуть

Крім того, 25 лютого НБУ також заборонив банкам купувати долари за дорученням клієнтів. Однак після зустрічі глави НБУ Валерія Гонтарєва з президентом Петром Порошенком, прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком, а також главою мінфіну та іншими чиновниками, НБУ оскасував цю заборону.

Реклама

Також НБУ ввів для банків ряд послаблень у зв'язку з падінням курсу гривні після 6 лютого. Відповідне рішення закріплене постановою НБУ від 24 лютого №129.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти