Банки посилять перевірки: експерти розповіли про нововведення для бажаючих взяти кредит

26 червня 2019 8:33

Фахівці запевняють, що пересічним українцям не потрібно хвилюватися

Українські банки при видачі кредитів повинні будуть ретельно перевіряти своїх клієнтів і враховувати дані з Кредитного реєстру НБУ, а також всі кредитні ризики перед видачею позик для громадян і бізнесу. Такі нововведення передбачає постанова Національного банку України (НБУ). Коли воно вступить в силу, банківські структури вже не зможуть повністю самостійно приймати рішення про те, чи видавати кредит чи ні.

Реклама

Сайт "Сьогодні" дізнався у експертів, як нова вимога відіб'ється на рядових українцях. Адвокат Олексій Панов зазначив, що хвилюватися не варто, а відповідально ставитися до кредитів потрібно і зараз.

"Громадянам не доведеться подавати будь-які додаткові документи, крім тих, які зазвичай запитуються фінансовими установами. Разом з тим, з введенням нових правил банки отримають доступ до даних Кредитного реєстру НБУ, зможуть запитувати і обмінюватися інформацією щодо кредитного рейтингу того чи іншого претендента. Тобто це нововведення торкнеться споживачів не прямо, а скоріше побічно. Щоб не потрапляти в групу ризику і не отримати відмову в майбутньому, громадянам потрібно уважно поставитися до виконання своїх зобов'язань за існуючими кредитами в банках", – каже Панов.

Читайте також: Житло в іпотеку: чи є попит і скільки доводиться переплачувати

Юристка Анастасія Князєва додає, що банки будуть оцінювати ризики неповернення кредиту, враховуючи інформацію про дефолт боржника в інших банках; така ж процедура буде проведена щодо юридичних осіб.

"Банки будуть більш обережно видавати кредити, і можливо, що додаткові перевірки позичальника збільшать ймовірність повернення кредитів. Вимоги будуть застосовуватися в тестовому режимі з 1 липня 2019 року і стануть обов'язковими для виконання з 1 грудня 2019 року", – зазначила Князєва.

Детальніше читайте на сайті "Сьогодні" в спеціальному матеріалі "Банківські нововведення: жертвам шахраїв повернуть гроші, а кредит видаватимуть більш обережно".

Реклама

Раніше новини "Сьогодні" також розповідали, як шахраї полюють на документи українців і беруть на них кредити:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти