Банки України втратили вже 80 млрд грн

23 квітня 2015, 15:23

Основні збитки припадають на неплатоспроможні фінустанови

Збитки функціонуючих банків в Україні в I кварталі 2015 склали 16,2 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Реклама

"Всього з початку року банки України зазнали значних збитків (80,9 млрд грн), 80% з них були сформовані неплатоспроможними банками, в яких діють введені Фондом гарантування вкладів фізичних осіб тимчасові адміністрації", – зазначили в НБУ і уточнили, що насамперед йдеться про ПАТ "КБ "Надра", ПАТ "Дельта Банк" і ВАТ "Імексбанк", чий сукупний збиток склав майже 60 млрд грн.

"Негативний фінансовий результат банків сформувався насамперед за рахунок істотних обсягів відрахувань у резерви на можливі втрати від активних операцій, у тому числі за кредитами позичальників, платоспроможність яких погіршилася. За I квартал цього року відрахування в резерви в 7,2 рази перевищили їх обсяги за відповідний період минулого року. Основний обсяг резервів був сформований у лютому. У березні на тлі стабілізації на валютному ринку темпи нарощування відрахувань в резерви сповільнилися ", – пояснили в НБУ.

У Нацбанку уточнюють, що частка простроченої заборгованості за банківськими кредитами в березні зросла до 17,2%, а активи знизилися на 13,72%, – до 1,440 трлн грн. При цьому частка іноземного капіталу в банківській системі скоротилася до 30,5%.

"Банки, в діяльності яких є порушення, повинні розробити та подати до Національного банку детальний план виконання зобов'язань щодо їх усунення, розглянути можливі шляхи підвищення капіталізації банків і поліпшення якості їх активів", – повідомляє регулятор.

Реклама

Нацбанк нагадав, що здійснює моніторинг ситуації щодо виконання банками такхі рішень. За словами першого заступника голови НБУ Олександра Писарук, особлива увага приділяється великим банкам, які піддаються значним ризикам через масштаби діяльності.

В тренді
Долар і євро подешевшали після стрибка вгору

"Ми починаємо діагностичне обстеження двадцяти найбільших за обсягом активів банків, результатом якого стане рішення про необхідної докапіталізації і зниження ризиків операцій з пов'язаними особами. Це збалансує роботу банків і сприятиме відновленню їх рентабельності", – зазначив він.

Читайте також: Банкам в Україні мають бути нові стрес-тести

Очікується, що вищенаведені заходи дозволять поступово стабілізувати роботу банківського сектора.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти