Банки СНД втратили 40% через масові девальвацій

29 вересня 2016, 08:11

Найгірше досі доводиться банкам середньоазіатських держав

Активи банківської системи країн СНД за останній рік скоротилися на 37% в доларовому вираженні. При цьому активи топ-200 найбільших банків СНД на 1 січня склали $1,19 трлн, що на 19% менше, ніж роком раніше.

Реклама

Негативна динаміка пояснюється падінням курсів валют всіх країн пострадянського регіону. Рубль і казахський тенге за два роки подешевшали до долара вдвічі, а українська гривня – більш ніж в три рази. Значне падіння до долара також продемонстрували азербайджанський манат, киргизький сом і ін.

В таких умовах пропорційно знизилися і вимоги, необхідні для потрапляння банку в рейтинг. Цього року мінімальний обсяг активів для участі в рейтингу склав $0,51 млрд. Для порівняння, в 2014 році він становив $0,96 млрд. Таким чином, банк, який займав в 2014 році 200-те місце, зараз міг би виявитися на початку другої сотні.

"Ослаблення вимог до кандидатів" очікувано призвело до появи в рейтингу нових країн-учасників. Якщо за підсумками 2013 року в нього входили 9 країн, то за підсумками 2015 року – 11.

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images

Першість в рейтингу, як і раніше, займають російські банки: на їх частку припадає майже 60% від загального числа. На другому місці розташувалися казахські банки – 9,5% від представлених в рейтингу, частка українських банків становить 8,5%, а узбецьких – 5,5%. Білорусь стала п'ятою країною з представленості в рейтингу банками – 4,5%. Частка інших країн ще нижче, а у новачка рейтингу-2015 – Таджикистану – всього 1%.

Реклама

Під загрозою вимивання з рейтингу, перш за все, середньоазіатські банки, оскільки в цьому регіоні зберігаються кризові явища і валютній нестабільності. Таким чином, представництво країн СНД в наступному рейтингу може скоротитися проти тенденції останніх років по її розширенню.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти