"Золотий" бензин, камери на дорогах та лічильники тепла по-новому: що змінилося за тиждень

13 жовтня 2018, 09:00

Українцям дозволили вибирати "доступне житло", а МВФ погіршив економічний прогноз

Натижні, що минаєзмінивсярядправил,яківпливаютьнажиттяпересічнихукраїнців.Не обійшлосяібезпоганихновин-про подорожчанняпаливаіпесимістичніпрогнози.Сайт"Сегодня"зібравТОП-5важливихекономічнихновин тижня,яківимоглипропустити.

1. Повернення TruCam

Реклама

З 8 жовтняполіцейськіпочаливикористовуватипристрої виміру швидкості TruCam. Вони потрібні для контролю за дотриманням швидкісних режимів.


Протягомпершого тижняполіціявикористовувалаTruCamвпілотномурежимі.Штрафипоки невиписували-тількипопереджаливодіївусно.

Реклама

До речі,TruCamбудутьвикористовуватисятількизрозміщеннямдорожніхзнаків,що повідомляютьпрофото-івідеофіксаціюпорушень.Такізнакиз'являтьсянаавтодорогахміжнародногозначенняівмістах-наділянкахзпідвищенимрівнемаварійності.Уцихмісцяхтакожбудутьперебуватислужбовітранспортнізасобизувімкненимимаячкамисиньогокольору.

Крімтого,патрульнаполіціяопублікуваласписок,дебудутьрозташовуватисяпристроївимірюванняшвидкостіTruCam:

1_09

2. Ціни на бензин

ВУкраїнінабирає обертів"паливналихоманка". Ціни на бензин, дизель і автомобільний газ ростутьдругиймісяцьпоспіль.Іменшніжзамісяцьцінинапальнепідскочилина2-3гривнізалітр.Тількизаостанній тижденьбензинідизельнепаливоподорожчалина1грн/л.НадеякихзаправкахбензинА-95 коштуєвжедорожче35грн,апреміальнийА-95плюс-ізовсім36,5грн.

На початку вереснязаправитиповнийбакна48лбензиномА-95+булодешевшена138гривень,ніж у жовтні.Теперзаправкаобійдетьсяв 1646гривень.

Реклама

Якпояснюютьекспертиголовні"винуватці"рекордногоподорожчаннябензинуідизельногопалива-подорожчаннянафтиідевальваціягривні.

Водії цього тижня акцію протесту проти високих цін на паливо. У четвер,11 жовтня,з9до10ранкуводіїповсійУкраїнізупинялисянадорозіісигналили.Засловамиорганізаторівакції,їїметатакожпопередитипронеприпустимістьпогіршеннярівняжиттязвичайнихгромадян.Ініціативупідтрималине тількивласникилегковихавтомобілів,алеіводіїмаршрутнихтаксітарейсовихавтобусів,вантажівок.

3. Індивідуальні лічильники тепла

В Україні змінили правила установки індивідуальних лічильників тепла. Якщоранішеустановкатакихприладівбуламожливатількивбудинкахз горизонтальноюсистемоюопалення,тотеперцеможназробитивбудь-якомубудинку.

Правда,длясистемиоблікуза допомогоюприладів-розподільниківнеобхідно,щобїхвстановилине менше50%жителівбагатоквартирногобудинку.Оплатаустановкитакоїсистемиздійснюєтьсязарахуноквласниківквартири.

"Відтепер власники квартир, які встановлять квартирні лічильники (при горизонтальній розводці інженерних мереж в будинку) або прилади-розподілювачі на опалювальні прилади (при вертикальній розводці), зможуть регулювати температуру в своїх квартирах, економити тепло і платити виключно за власним лічильником, а не по перевитраті через недбалого сусіда. Доплата складе лише за обігрів загальних місць користування і допоміжних приміщень відповідно до площі квартири. Це загальноєвропейська практика", - пояснив глава Мінрегіонбуду Геннадій Зубко.

4. "Доступне житло" з вибором

Реклама

Кабінетміністрів 10жовтнявнісзмінивпорядокнаданнядержавноїпідтримкитазабезпеченнядоступнимжитлом(т.зв.програма"Доступнежитло").Зокрема, уряд дозволив заявникам самостійно обирати житло вмежахвстановленихцініплощівзалежностівідчислачленівсім'ї.

Аосьрозмірдержавноїпідтримкирозраховуєтьсязурахуваннямплощіквартири:21кв.мзагальноїплощіна1людину+10,5кв.мнасім'ю.Новийпорядоктакожвводить заборонунапродажквартири,отримануза програмоюдоступногожитла,протягомтрьохроків.

Відповідно до змін,знижуєтьсямаксимальнийрівеньдоходівдляучасниківпрограми:не більшетрикратногорозмірусередньомісячноїзаробітноїплативрегіоні.

"Цією постановою ми вирішуємо питання справедливого обсягу розподілу між регіонами – за кількістю населення, а не поданих заяв. На жаль, за такою програмою компенсацію отримували лише Київ і область, але ж в житло потребують і в інших областях", -зазначив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

5. Курс долара по МВФ

МВФ спрогнозував курс долара в Україні нанайближчіроки.Данімістятьсявоглядісвітовоїекономіки(World Economic Outlook,WEO).

Якзазначеновдокументі,МВФвсвоїхрозрахункахпоУкраїні,виходить з припущення,щосередньорічнийкурсгривніза підсумками2018року становитиме27,07грн/дол.,В 2019-мдевальвуєна5,89%-до28,655грн/дол.,ав 2020-му – щена4,43%,до29,925грн/дол.

Також МВФ різко погіршив прогноз зростання ВВП Українина2019 рік.МВФвзнизивоцінкузростанняваловоговнутрішньогопродуктуУкраїнина2019рік до2,7%з3,3%,прогнозованихуквітні.Крімцього,ФондпогіршивпрогноззростанняВВПна 2020 рікдо3,4%з4%,однакполіпшивцейпоказникдокінця2018року до3,5%з3,2%.

Аосьоцінкуінфляціїна2018рікМВФполіпшивна0,1процентнийпункт-до10,9%,в 2019році -на0,7п.п.,до7,3%.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти