Жителі України не відчують змін без бурхливого зростання ВВП – Ложкін

29 серпня 2016, 16:32

Секретар інвестиційної ради підрахував, що економіка повинна зростати на 6% в рік

Україні необхідно швидко прискорити темпи економічного зростання, вивести їх на рівень мінімум 6% в рік і підтримувати такий темп протягом десятка років. Про це заявив Борис Ложкін, який перейшов з поста глави Адміністрації президента на посаду радника і секретаря Національної інвестиційної ради. При цьому Ложкін залишається в президентській команді – він стане позаштатним радником президента і продовжить роботу на посаді заступника голови Національної ради реформ – також на громадських засадах.

Реклама

"Нинішніх майже 1,5% (зростання – Ред.), звичайно, недостатньо. Щоб люди відчули зміни, необхідне щорічне зростання мінімум в 6% протягом десяти і більше років", – сказав він, коментуючи свої завдання.

"Мотором українського економічного дива можуть стати тільки великі приватні інвестиції", – підкреслив Ложкін.

За його словами, Україна повинна стати найбільш простий з точки зору ведення бізнесу юрисдикцією Центральної та Східної Європи.

Ложкін також вказав, що навіть при темпах зростання в 6,5-9% щорічно ВВП України в 2036 році досягне $ 292 млрд, що відповідає ВВП Колумбії 2015 року (населення, за даними Світового банку, – 48,2 млн), тоді як ВВП Польщі в минулому році склав $ 475 млрд (населення – 38 млн).

Реклама

Він зазначив, що Національна інвестиційна рада буде ставити завданням накопичити в Україні близько $ 120-200 млрд прямих іноземних інвестицій до 2036 року, тоді як на середину цього року з моменту здобуття країною незалежності в 1991 році вдалося накопичити $ 44,8 млрд.

В тренді
Більше не "Укрпошта": пенсії в Україні будуть доставляти по-новому

Серед пріоритетних сфер для залучення інвестицій з точки зору створення найбільшої кількості робочих місць екс-глава Адміністрації президента підкреслив, зокрема, енергетику, газовидобуток і газотранспортну систему, агропромисловий комплекс, "Укрзалізницю", інфраструктуру, автодороги.

За його словами, Україна має конкурентні переваги в таких сферах, як військово-промисловий комплекс, аерокосмічна галузь, IT і високі технології, хімія і фармацевтика, туризм.

Нагадаємо, згідно з даними Світового банку, рекордного обсягу доларового ВВП України досягла в 2008 році – $ 180 млрд, збільшивши його в 3,6 рази за п'ять років і в 5,8 рази – за вісім років. У 2006-2007 рр. щорічне зростання реального ВВП перевищував 7%, в 2001 і 2003 рр. – 9%, в 2004 році – 12%.

Після девальвації гривні і різкого спаду в економіці доларовий ВВП в 2009 році обвалився більш ніж в 1,5 рази – до $ надійде на 117,2 млрд і вийшов на новий максимум в $ 181,3 млрд лише в 2013 році багато в чому завдяки проведеній політиці фіксованого валютного курсу. За наступні два роки економічний спад, війна і чергова девальвація гривні призвели до падіння ВВП України до $ 90,6 млрд у підсумками 2015 року.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти