Зеленський склав присягу президента України, почалася підготовка до виборів в ВР: підсумки тижня

24 травня 2019, 19:47

Сергій Гусєв

Головні події тижня в Україні та світі

Суспільство

20 травня Володимир Зеленський склав присягу президента УкраїниПісля цього він заявив, що розпускає парламент восьмого скликання і запропонував уряду піти у відставку.

Реклама

24 травня офіційно почалася підготовка до виборів в ВР  незважаючи на заяви про оскарження розпуску Ради, виборчий процес запущений і зупинити його неможливо. Про це сказала голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук. При цьому вона заявила, що за чинною процедурою системи закупівель ЦВК не встигне роздрукувати бюлетені і підготувати виборчий процес.

24 травня синод Православної церкви України констатував, що церква зберігає внутрішню єдність і закликає єпископат, духовенство та вірних вирішувати всі питання, "уникаючи розпалювання ворожнечі і протистояння". Синод також висловив підтримку предстоятелю церкви, митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Зросла з 260 млн до 419,96 млн грн кошторисна вартість будівництва мостового пішохідно-велосипедного переходу між парками "Хрещатий" та "Володимирська гірка" в Києві. Мер столиці Віталій Кличко доручив направити акти виконаних робіт з будівництва в Київський науково-дослідний інститут судових експертиз для перевірки обсягу та вартості робіт.

Відстрочено до 22 серпня з 22 травня введення жорстких санкцій за порушення правил ввезення автомобілів з іноземною реєстрацією, повідомила Державна фіскальна служба. Як нагадало відомство, після вступу нових норм в силу штраф за перевищення терміну перебування автомобілів з іноземною реєстрацією від 20 до 30 діб становитиме 85 тис. грн. При перевищенні терміну більш ніж на 30 діб, передбачений штраф 170 тис. грн або конфіскація.

Реклама

Венеціанська комісія отримала запит від Ради Європи оцінити український закон про мову. Очікується, що комісія до кінця року підготує свій висновок.

Кабінет міністрів створив Військово-юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Він створений шляхом реорганізації військово-юридичного факультету того ж університету. Студенти, які навчалися на факультеті, продовжують навчання в новоствореному інституті.

Збільшив пропускну спроможність в два рази міжнародний аеропорт "Київ" ім. Ігоря Сікорського (Жуляни) у зв'язку з розширенням основного терміналу "А" на 9,5 тис. кв. м – до 23,7 тис. кв. м. Планується через 2-3 роки почати роботи по продовженню злітно-посадкової смуги. Зараз цей аеропорт – другий в Україні за величиною пасажиропотоку.

Перевищив історичний максимум зафіксований за весь час вимірювань, в ніч на 23 травня рівень води в басейні річки Уж (Закарпаття). За попередні дві доби в регіоні випало близько 120 мм опадів (місячна норма). До цього найвищий рівень води тут фіксувався під час катастрофічного паводку в 1998 році – 348 см щодо нуля поста.

5,7 млрд. грн направив Кабінет міністрів на монетизацію субсидій 3,4 млн громадян.

Реклама

Міністр оборони Степан Полторак виконуватиме обов'язки глави оборонного відомства до рішення Верховної Ради про його звільнення з посади. Раніше він написав рапорт на звільнення, але після зустрічі з президентом погодився продовжити роботу.

Два контрбатарейні радари AN/TPQ-36 передали США для підрозділів Збройних Сил України. Такі ж радари зараз є на озброєнні армії США.

54% громадян України позитивно ставляться до створення Православної церкви України і до надання їй томосу, про що свідчать результати дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. 31% мають нейтральне ставлення, негативно ставляться до цього 11%.

В середині травня третина українців вважали що Україна рухається в правильному напрямку, чим продовжили позитивну динаміку, яка розпочалася з початку 2019 року, свідчать дані соціологічного дослідження групи "Рейтинг". Згідно з результатами проведеного 16-21 травня опитування, 30% респондентів заявили, що Україна рухається в правильному напрямку, в той же час 49% опитаних мають протилежну думку.

Становить 730,7 млн ​​грн загальна сума субсидій, призначених для компенсації витрат сімей на оплату житлово-комунальних послуг, в січні-квітні, що на 27,2%, або на 199,3 млн грн, вище за показник січня-квітня 2018 року. За даними Держстату, з початку 2019 року субсидії призначені 946,9 тис. сімей, що на 23,8% вище показника за аналогічний період 2018 року. Середній розмір субсидії на одне домогосподарство в квітні зменшився в річному вираженні на 32,3% і становить 409,8 грн.

Економіка

Реклама

Зросло на 5,2% промислове виробництво в Україні в квітні в порівнянні з квітнем 2018 року, після збільшення в березні на 2,1% і падіння в лютому та січні на 1,8% на 3,3% відповідно, повідомила Державна служба статистики.

24 травня подав апеляції Національний банк на два вердикти Окружного адміністративного суду Києва від 18 квітня 2019 року, що скасували рішення НБУ про виведення неплатоспроможного Приватбанку з ринку за участю держави та визначенні переліку пов'язаних осіб з Приватбанком. "Тому на сьогодні зазначені судові рішення не вступили в законну силу і не мають ніяких правових наслідків", – йдеться в повідомленні НБУ.

"Нафтогаз України" в червні знизить ціну на газ, що відпускається промисловим споживачам на умовах передоплати, на 7,9% в порівнянні з діючою в травні – до 5803 грн за 1 тис. куб. м (з ПДВ). Ця ціна актуальна для споживачів, які закуповують газ обсягом понад 50 тис. куб. м на місяць за умови відсутності боргів перед енергохолдингом.

Поповнив на 122,1 млн доларів Національний банк з початку травня – з 2 по 17 число – міжнародні резерви шляхом придбання валюти на міжбанківському валютному ринку. У перший тиждень місяця регулятор купив 20 млн дол., в другий – 80 млн, в третій – 22,1 млн. З початку травня Нацбанк не продавав валюту. З початку року НБУ поповнив резерви за допомогою покупки валюти на міжбанку на 1,047 млрд дол.

Збільшила на 20% Україна з 4 квітня по 18 травня запаси природного газу в підземних сховищах – до 10 млрд 493,47 млн ​​куб. м, свідчать дані Укртрансгазу. Цей обсяг перевищує показник запасів 18 травня 2018 року на 18,7%, 18 травня 2017 року – на 13%.

Продовжив на рік Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ліквідацію трьох банків. Термін ліквідації Кредитпромбанку продовжується до 2 червня, Діамантбанку – до 23 червня, Енергобанку – до 11 червня 2020 року включно.

Залучив 5 мільйонів євро "Мегабанк" (Харків) довгострокового кредитного фінансування від фонду BlueOrchard Microfinance Fund (BOMF). Отримані кошти банк використає для кредитування підприємств малого та середнього бізнесу з різних галузей економіки.

Збільшити в 1,4-1,5 рази планує "Нафтогаз України" обсяги випуску його підприємствами скрапленого газу – з вироблених в останні роки близько 160-165 тис. гонн до 240 тис. тонн. Також планується довести кількість робочих потужностей Шебелинського заводу з переробки газоконденсату і нафти з 400-450 тис. тонн до 800 тис. тонн на рік.

Впав до 13 з 18,5% в 2018 році рівень обслуговування "токсичного" портфеля кредитів Приватбанку, виданих компаніям і особам, що пов'язані з колишніми власниками і топ-менеджментом банку, повідомила фінансовий директор банку Анна Самаріна.

Засіяли 91% запланованої площі українські аграрії станом на 20 травня яровими зерновими і зернобобовими – 6,6 млн га, повідомили в Міністерстві аграрної політики і продовольства. Зокрема, аграрії засіяли кукурудзою на зерно 4,3 млн га, або 92% до прогнозу; гречкою – 23 тис. га, або 24% до прогнозу; просом – 37 тис. га, або 64% ​​до прогнозу.

Кабінет міністрів подав апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду Києва про скасування націоналізації Приватбанку. Скарга датована 16 травня.

Склала 26,38 млн осіб станом на 1 квітня кількість абонентів інтернету в Україні, що на 1,2% більше, ніж на початок року. Про це повідомила Державна служба статистики. При цьому кількість абонентів – фізичних осіб збільшилася на 1,1%, до 23,6 млн осіб.

Україна продовжила антидемпінгове розслідування відносно імпорту сталевих прутків (арматури) з Білорусі та Молдови.

Україна порушила антидемпінгове розслідування відносно імпорту сталевих безшовних гарячедеформованих труб з Китаю. Його порушено Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі за скаргою національного виробника труб "Інтерпайп Ніко тьюб".

251 млн доларів повинен виплатити Одеський припортовий завод на користь Ostchem Holding Limited за поставки газу – Київський апеляційний суд визнав і надав дозвіл на виконання відповідного рішення Стокгольмського арбітражу. ОПЗ заперечував проти такого визначення українського суду, зазначаючи, що підприємство простоює з середини 2018 року і виконання рішення Стокгольмського арбітражу призведе до банкрутства і загроз техногенної та екологічної катастрофи. Апеляційна скарга на це визначення може бути подана до Верховного суду протягом 30 днів.

В тренді
Кредит під 7% дадуть не на будь-яку квартиру: список обмежень

На 16,988 млрд грн споживачам за січень-квітень надано послуг в сфері телекомунікацій і поштового зв'язку. За даними Держстату, підприємства надали поштових та кур'єрських послуг на 1,526 млрд грн, фіксованого телефонного зв'язку – на 1,185 млрд грн, мобільного зв'язку – на 8,632 млрд грн, кабельного телебачення – на 2,076 млрд грн, інтернет-послуг – на 3,535 млрд грн.

Імпортувала 1,56 млрд кубометрів природного газу Україна в січні-березні на загальну суму 399,3 млн, повідомила Державна служба статистики Зареєстровані в Швейцарії компанії поставили 524 млн кубометрів газу на 131,8 млн, з Німеччини було поставлено 332,8 млн кубометрів на 87,1 млн, з Польщі – 235,6 млн кубометрів на 51,6 млн доларів, з Австрії – 189,4 млн кубометрів на 57 млн ​​доларів. Решта надійшло від інших країн.

21 травня Укртранснафта відновила прийом російської нафти на підстанції "Мозир" (Білорусь) для подальшого її транспортування в напрямку європейських споживачів. Водночас готовність приймати нафту підтвердили на приймально-здавальній ділянці "Фенешлітке" (Угорщина). Транзит нафти по території України був тимчасово зупинений 25 квітня після того, як європейські споживачі відмовилися приймати російську нафту з підвищеним вмістом хлоридів.

147 млрд грн залучило з початку 2019 року Міністерство фінансів на внутрішньому ринку. "Завдяки цьому вдалося профінансувати держбюджет в запланованих обсягах. Протягом цього періоду зросли обсяги інвестування в ОВДП нерезидентів, комерційних банків і фізичних осіб", – відзначили в міністерстві.

20 травня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб завершив виплати гарантованих сум відшкодування вкладникам "Реал Банку". У той же день документи на ліквідацію цієї фінустанови як юрособи були подані державному реєстратору.

Уряд посилив ліцензійні умови для туроператорів зокрема, їх зобов'язали забезпечувати мінімальний розмір фінансової гарантії на весь термін дії ліцензії. За даними МЕРТ, станом на 1 січня 2019 роки тільки 617 з 2737 ліцензованих туроператорів підтвердили наявність чинного фінзабезпечення – гарантію банку або іншої фінансової установи.

Знизилася до 17,89% річних з 18,5% тижнем раніше ставка відсікання щодо найбільш "коротких" облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) з погашенням через 3,5 місяці на аукціонах, що відбулися 21 травня. Заради зниження прибутковості Мінфін відхилив 10 з 18 поданих заявок на загальну суму 174,6 млн грн, але залучив 475,5 млн грн в порівнянні з 418,8 млн грн тижнем раніше.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ввела антидемпінгові мита щодо імпорту в Україну цементних клінкерів і портландцементу в розмірі 114,95% на ці товари походженням з РФ, зі ставкою 57,03% – з Білорусі та 94,46% – з Молдови. Мито стягуватиметься протягом п'яти років.

Приватбанк подав позов до суду штату Делавер до колишнього власника фінансової установи Ігоря Коломойського. Серед відповідачів також другий найбільший екс-власник банку Геннадій Боголюбов і їх інвестиційні компанії, а звинувачення стосуються можливого відмивання мільярдів доларів через Делаверські shell-компанії, які купували підприємства і комерційну нерухомість в США.

Надасть 24,5 млн євро Німеччина на модернізацію підстанцій Укренерго та інтеграцію енергосистеми України в ENTSO-E.

Місія МВФ продовжує працювати в Україні "Проводяться консультації, переговори. Обговорюється економічна ситуація, яка склалася на сьогодні. Як тільки у нас будуть якісь новини по роботі місії, я відразу це прокоментую", – сказав глава Національного банку Яків Смолій.

НБУ відкликав банківську ліцензію і ліквідував банк "Фінансова ініціатива". 23 червня 2015 року Нацбанк прийняв рішення про віднесення цього банку до категорії неплатоспроможних.

Надав 200 млн євро Європейський інвестиційний банк Кабінету міністрів у вигляді довгострокового кредиту з низькими відсотками. Кошти використовуються з метою інвестування в відновлення ключових об'єктів інфраструктури в Донецькій і Луганській областях, а також забезпечення належних умов проживання для внутрішньо переміщених осіб.

Кабмін затвердив кандидатури незалежних членів і представників держави в наглядових рад трьох державних банків: Ощадбанк, Укрексімбанк і Приватбанк. У кожен ради увійшли шість незалежних членів і два представники держави терміном на три роки.

Світ

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей піде у відставку з поста лідера Консервативної партії 7 червня. "Для мене завжди буде питанням величезного особистого жалю, що я не змогла реалізувати Brexit", – сказала Мей.

3,4 млрд фейкових акаунтів видалили в соцмережі Facebook за останні півроку – з жовтня 2018 року по березень цього року. Більшість таких профілів вдалося виявити відразу після створення. Протягом останнього кварталу минулого року співробітники Facebook деактивували 1,2 млрд акаунтів, а за перші три місяці 2019 – 2,2 млрд сторінок, які поширюють дезінформацію і спам.

Сьомий рік поспіль першу позицію рейтингу найбільших публічних компаній світу Global 2000, що складається журналом Forbes, займає Промислово-комерційний банк Китаю (ICBC). Вартість активів цього державного банку оцінюється в 4 трильйони доларів, кількість співробітників – майже півмільйона людей. У рейтингу представлені компанії з 61 країни. Найбільше з США – 575 компаній. За нею йдуть Китай і Гонконг з 309, за ними – Японія з 223. У першій публікації рейтингу Global 2000 на 2003 році з США було 776 компаній, а Китаю і Гонконгу – 43.

Відкласти на 180 днів ухвалення рішення президент США введення 25% -них мит на імпорт автомобілів, вироблених в ЄС і Японії. Про можливе введення таких мит Трамп заявив у лютому. У відповідь Єврокомісія заявила, що введе додаткові мита на товари американського експорту обсягом 20 млрд євро в якості відповіді.

328,8 тис. дозволів на роботу в Польщі минулого року було видано іноземцям, що на 40% більше, ніж у 2017 році. Найбільше дозволів було надано громадянам України – 70%. На другому місці громадяни Непалу – 6,1%.

З 26 жовтня планує відновити польоти в Україну авіакомпанія SAS (Scandinavian Airlines, Швеція), почавши здійснення прямих рейсів Осло-Київ. Рейси здійснюватимуться з частотою тричі на тиждень.

Скорочує 7000 робітників місць концерн Ford, або близько 10% найманого персоналу по всьому світу. Це відбувається в рамках заходів зі скорочення витрат, які заощадять компанії близько 600 млн доларів на рік.

Домовилися про перемир'я на півроку Ізраїль і палестинський воєнізований рух ХАМАС, який контролює сектор Газа. Палестинці пообіцяли припинити безлади на кордоні сектора і підтримувати буферну зону на 300 метрів уздовж кордону. В обмін на це Ізраїль розширить рибальську зону для палестинських рибалок, а також дозволить ввозити медикаменти в анклав.

19,3 млн американців подивилися 19 травня останню серію заключного сезону серіалу "Гра престолів", що є рекордним показником для телеканалу HBO. Фентезі-серіал, знятий за циклом романів Джорджа Мартіна "Пісня льоду і полум'я", став найуспішнішим за 47-річну історію HBO. Він виходив з 2011 року і отримав безліч нагород.

Зняті обмеження на експорт білоруських нафтопродуктів які вводилися у зв'язку з надходженням неякісної нафти з РФ.

Рада Євросоюзу схвалила директиву, яка передбачає заборону в ЄС одноразових пластикових виробів, для яких існує альтернатива. Це затвердження – заключний етап процедури ухвалення відповідної директиви. Згідно з новими правилами, пластикові тарілки, столові прилади, трубочки для пиття, тримачі для повітряних кульок і ватяні палички одноразового використання будуть заборонені не пізніше 2021 року. До 2029 роки 9 з 10 використаних пластикових пляшок повинні бути зібрані в сміття відсортованими.

Не менш 280 млн доларів запросив Конгрес США на фінансування Фонду щодо протистояння російському впливу (Countering Russian Influence Fund) в наступному фінансовому році (з 1 жовтня 2019 по 3 вересня 2020).

Компанія Apple посіла перше місце в списку найбільш цінних брендів в 2019 році за версією журналу Forbes. Вартість бренда компанії зросла на 12% за рік і становить 205,5 млрд доларів. Виручку оцінили в 265,8 млрд доларів. Перше місце в рейтингу компанія посідає дев'ятий рік поспіль. У п'ятірку також увійшли Google (167,7 млрд доларів), Microsoft (125,3 млрд), Amazon (97 млрд) і Facebook (88,9 млрд).

Міжнародна федерація футболу вирішила не змінювати регламент чемпіонату світу-2022 в Катарі і не збільшувати склад команд, які беруть участь в ньому, з 32 до 48. Головна причина – неможливість в час, що залишився до події, підготувати країну до проведення більшої кількості ігор. Однак раніше схвалене рішення про участь 48 команд в чемпіонаті світу 2026 року залишилося в силі.

Виконком Міжнародного олімпійського комітету рекомендував не виключати бокс з програми Олімпійських ігор-2020 року, які відбудуться в Токіо. Але підготовкою турніру займатиметься на Міжнародна асоціація боксу (AIBA), яка позбавлена ​​офіційного визнання в зв'язку з фінансовими та організаційними проблемами, а спеціально створена робоча група МОК. Бокс безперервно входить в програму Олімпійських ігор з 1904 року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти