Зеленський: Наша глобальна мета – побудувати країну з добре розвиненою цифровою економікою

26 листопада 2019, 22:11

Найвражаючішим результатом цифровізації в Естонії президент назвав подолання корупції

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що одним із пріоритетних завдань української влади сьогодні є розвиток цифрової економіки країни і цифровізація державних послуг, адже це не тільки звільняє громадян від зайвої бюрократії, а й допомагає в боротьбі з корупцією.

Реклама

"Україна, IT-фахівці якої на аутсорсі вже оцифрували півсвіту, просто заслуговує мати цифрові можливості для кращого і зручнішого життя", – сказав глава держави в ході виступу на цифровому форумі Digital society sandbox в рамках офіційного візиту до Естонії.

Він зазначив, що український проект "Держава в смартфоні" "полегшує життя громадян і ускладнює життя корупціонерам".

"І сьогодні це найголовніше, найпріоритетніше завдання для нашої молодої, нового уряду. Просто натискаєш кнопку – і все, корупціонера немає. І це не вибух", – додав Володимир Зеленський.

Президент констатував факт, що в питаннях інновацій та модернізації держави Естонія зробила величезний ривок і зараз є одним з лідерів ЄС, тому Україна готова вивчати і переймати її досвід.

Реклама

"Ми не соромимося вчитися... Дякуємо, що і ви готові ділитися своїм дуже важливим для нас досвідом, показуєте, як створити сучасну і ефективну систему управління, реальні, чесні і відкриті правила для бізнесу, привабливий інвестиційний клімат", – підкреслив він.

За словами глави держави, успіх Естонії в цій сфері є результатом тривалої і наполегливої роботи. Завдяки діджиталізації громадяни можуть оформити податкову декларацію за п'ять хвилин, економляться значні ресурси і стоси паперу і т. д.

"Подібна оптимізація процесів в Україні може заощадити ще більше ресурсів", – зазначив Володимир Зеленський.

Але найвражаючішим результатом цифровізації в Естонії президент назвав подолання корупції.

В тренді
Банк "Укрпошта" та антирекорд долара – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Колаж: "Сьогодні"
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana
В тренді
ФОПи зможуть платити податки через додаток "Дія": як це буде працювати
"Дія" вже знає рахунки, на які повинні надходити податки

"Ми бачимо, що перехід до цифрових державних послуг не тільки звільнив громадян від зайвої бюрократії, а й допоміг державі позбутися корупції та збільшив довіру до влади", – підкреслив він.

Реклама

Володимир Зеленський нагадав, що сьогодні в Україні вперше за 28 років незалежності створено Міністерство цифрової трансформації, і подякував естонській Академії електронного управління за спільне з відомством впровадження проекту E_GOV_4_UKRAINE.

"Він є складовою частиною програми з децентралізації U-LEAD, яка фінансується Європейським Союзом спільно зі Швецією та Естонією. Цей проект виведе Україну на новий рівень цифрових перетворень. У рамках цього проекту створюється система електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта", а також автоматизується робота центрів з надання адміністративних послуг", – повідомив Володимир Зеленський.

Крім того, президент розповів про ухвалення великої кількості законів, які повинні сприяти поліпшенню бізнес-клімату в державі та боротьбі з корупцією. Він згадав подібний досвід Естонії, зокрема уряду Марта Лаара, який працював в 1992-1994 роках. "Іноді для дійсно радикальних змін в країні потрібна радикальна швидкість. Це стосується і протидії корупції, і системи eHealth, і діджиталізаціі загалом", – переконаний Володимир Зеленський.

Також глава держави розповів про запуск нового проєкту – інноваційної платформи, яка називається Lift. Вона створена для пошуку кваліфікованих фахівців, здатних забезпечити швидкі зміни в країні і її подальший розвиток. Приєднатися до проєкту можуть усі бажаючі.

В ході Цифрового форуму президенти України і Естонії ознайомилися з презентацією проєкту Digital society sandbox.

Реклама

Як повідомляли новини "Сьогодні", ще на початку літа Україна почала роботу над проектом "Держава в смартфоні" за допомогою Естонії. Віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров займається цим проєктом. Він зазначав, що естонський досвід може позбавити Україну від жахливої ​​бюрократії, а ходіння кабінетами за довідками піде в історію.

Так нещодавно в Мінціфри розповіли, коли запрацюють е-права і техпаспорти. Перший заступник голови відомства Олексій Вискуб зазначає, що за допомогою програми люди зможуть перевірити справжність документів один одного.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти