Зеленський і Гончарук відкривають інвестиційний форум у Маріуполі

29 жовтня 2019, 10:33

У форумі беруть участь представники 17 міжнародних організацій

Перший інвестиційний форум RE: think. Invest in Ukraine з ініціативи президента України і за підтримки Кабінету міністрів відкривається у Маріуполі вже сьогодні 29 жовтня.

Реклама

Генеральними партнерами форуму є USAID, Фонд розвитку Маріуполя, TIU Canada. Спонсорами RE: think стали ONUR Constructions, Київстар, Гефест Груп. Ключовим партнером форуму є USAID. Починаючи з 1992 року, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку USAID, становить понад 3 млрд доларів.

Вперше у Маріуполі збираються президент України, прем'єр-міністр, представники уряду і місцевої влади, українські та міжнародні інвестори, представники посольств і бізнесу.

На RE: think. Invest in Ukraine присутні:

  • інвестори і представники з понад 45 країн світу;
  • понад 100 СЕО, які безпосередньо ухвалюють інвестиційні рішення;
  • понад 70 компаній зі світовим ім'ям, що оперують сотнями мільярдів доларів. Вперше вони прилетіли на форум в Україну за межами української столиці;
  • понад 20 офіційних делегацій на чолі з міністрами і послами з усього світу: Литви, Данії, Швеції, країн ЄС, Великобританії, Швейцарії, Японії, США і Канади.

У форумі беруть участь представники 17 міжнародних організацій, зокрема European Commission, IFC, World Bank, EBRD, European Investment Bank in Ukraine.

Реклама

Близько 120 інвестиційних тизерів комерційних і соціальних проектів, які відібрали з регіонів і опрацювали з урядом і які разом налічують загальну суму необхідного фінансування понад 20 млрд доларів. Проекти представлені в різних галузях: інфраструктури, виробництва, енергетики, агровиробництва, туризму і багато інших.

В рамках Першого інвестиційного форуму підписують ряд меморандумів, серед яких:

  • Меморандум про взаєморозуміння щодо регіонального дорожнього фінансування України між ЄБРР і Кабінетом Міністрів України.

Меморандум дає початок співпраці між урядом України та ЄБРР з метою створення правової, регуляторної, фінансової та інституційної бази для розвитку регіональних доріг для забезпечення зв'язку і задоволення потреб місцевих громад по всій країні;

В тренді
Три способи прискорити рух пасажирських поїздів. Цікаві проєкти від Мінфіну
  • Меморандум про взаєморозуміння щодо підготовки українських залізниць до первинних публічних пропозицій між ЄБРР, Міністерством інфраструктури України та АТ "Українська залізниця".

Меморандум прокладає шлях для нових інструментів залучення приватного капіталу до великих українських державних компаній.

  • Меморандум про взаєморозуміння між Європейським Банком Реконструкції та Розвитку та НЕК "Укренерго" з підготовки інвестиційного проекту створення енергетичного сховища.
    Підписання Протоколу про наміри між Урядом Франції, ЄІБ та Маріупольською міською радою з розвитку інфраструктури подачі і очищення води в Маріуполь на 100 млн євро.
Реклама

Вперше представляють повний список приватизації інфраструктурних проектів в енергетиці і надрах. Для міжнародних інвесторів сьогодні представляють велике інвестиційне меню України, що включає Браунфілд, мости, готелі, курорти, аеропорти. На панелі про історії успіху представлені компанії, які в цілому інвестували в Україну 1,4 млрд доларів і планують подальші вкладення.

[IT STAGE] – спеціальна подія в рамках інвестиційного форуму в Маріуполі, де стартапери мають можливість запітчити ідею президентові. П'ять відібраних стартапів у двохвилинному пітчі представляють президенту свої ідеї розвитку регіону.

Програма [IT STAGE] становить п'ять панелей, на яких обговорюють інвестиції в інновації, синергію місцевої влади, бізнесу та IT для створення суспільно корисних технологічних рішень, види акселераційних програм та інвестиційну привабливість Донбасу.

Крім основної програми, в рамках форуму також відбудеться відкриття Української академії лідерства, молодіжна панель "Кожне завтра починається вже сьогодні. Україна майбутнього вимагає української молоді" та відкриття Офісу проектів представництва ЄС за участю президента України, а також відкриття відновленої траси Запоріжжя – Маріуполь. Ключова траса між двома великими промисловими центрами була побудована в рекордні терміни.

Вперше з 2014 року питання реінтеграції Донбасу та інвестицій в регіон стоїть так високо на порядку денному України та її партнерів.

Реклама

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський запросив інвесторів відвідати форум RE: think. Invest in Ukraine і звернув увагу на символічність вибору міста для проведення заходу:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти