Захист авторського права: в ЄС вводять нові закони, а США спостерігають за Україною

1 березня 2019, 12:26

Креативна економіка не в захваті від редакції європейського закону

Європейський Союз вводить нові закони щодо боротьби з крадіями інтелектуальної власності. А США готує новий список Special 301 Report, який визначає країни зі значним рівнем інтернет-піратства і недостатнім захистом прав інтелектуальної власності. При цьому Україна опинилася серед пріоритетних країн спостереження.

Реклама

Так, минулого тижня Комітет постійних представників держав-членів Європейського Союзу проголосував за Директиву про авторське право (EU Copyright Directive), включаючи спірну статтю 13. Вона і весь законопроект є частиною значно ширших планів реформи авторського права в ЄС.

П'ять держав-членів ЄС – Нідерланди, Люксембург, Польща, Італія та Фінляндія – проголосували проти запропонованого варіанту закону. Вони випустили спільну заяву, зазначивши, що "Директива [про авторське право] не забезпечує балансу між захистом правовласників та інтересами громадян і компаній ЄС". Дві країни утрималися від голосування.

Креативна економіка теж не в захваті від прийнятої редакції закону. Вона називає її компромісною і ослаблює вимоги до онлайн-сервісів в плані боротьби з незаконним контентом.

Коаліція креативних індустрій, частиною якої є IFTA, закликала інститути ЄС переглянути нинішню редакцію, підкресливши, що вона "шкідлива для економічних і культурних інтересів Європи", "знижує захист і можливості європейських правовласників для створення, виробництва і поширення креативного контенту". Можливість вплинути на пропонований текст ще буде, і в разі прийняття поправок, запропонована Директива по авторському праву запропонується до другого читання (вже після виборів до Європейського парламенту) влітку-2019.

Реклама

Читайте також: Штрафи за меми: які зміни в авторському праві загрожують Україні

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

А в цей час Міжнародний альянс інтелектуальної власності (IIPA) подав 19 країн в списках спостереження USTR: знаменитий "Список 301". За "відсутність надійних законодавчих / правозастосовних і/або ринкових бар'єрів у сфері авторського права" 10 країн, включно з Україною, включені в список пріоритетного спостереження USTR: Аргентина, Чилі, Китай, Індія, Мексика, Росія, ПАР, Тайвань, Україна, В'єтнам.

Крім того, дев'ять країн рекомендуються для просто спостереження: Бразилія, Канада, Колумбія, Еквадор, Індонезія, Перу, Швейцарія, Таїланд і Об'єднані Арабські Емірати.

Special 301 Report (Список 301) – це один з ключових інструментів американської політики, який використовується урядом США в торгових переговорах з цими країнами.

Нагадаємо, Україна залишається однією з найбільш "піратських" країн. Так, згідно з дослідженнями BSA Global Software Survey 80% програмного софта, який встановлений на українських комп'ютерах – піратський. Тоді як, наприклад, в США цей показник становить всього 15%.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти