Зарплати чиновників зміняться: що вигадали в Кабміні

29 січня 2020 13:30

Олександра Романюк Олександра Романюк

Зарплати чиновників хочуть прив'язати не до прожиткового мінімуму, а до мінімальної зарплати

Складайте гроші на різні потреби в різні конверти

Складайте гроші на різні потреби в різні конверти / Фото: Григорій Салай, Сьогодні

В середині січня у Верховній Раді зареєстрували відразу два законопроекти, які покликані змінити принципи формування тарифних ставок, посадових окладів і, зрештою, розміри зарплат для бюджетників. Крім того, як випливає з назв, законопроекти №2720 і №2721 повинні створити передумови для підвищення прожиткового мінімуму. Обидва ці проекти подав Кабінет міністрів України.

Реклама

Зокрема, передбачається внесення відповідних змін до чинних законів, якими регулюються зарплати посадових осіб. Коефіцієнти, за якими розраховуються зарплати, при цьому не змінюються. Але якщо раніше посадовий оклад чиновника становив n-ну кількість прожиткових мінімумів, то тепер – таку ж кількість мінімальних посадових окладів, або n/2 мінімальних зарплат.

Приклад: зараз посадовий оклад прокурора окружної прокуратури становить 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто 31 530 грн. А якби оклад розраховували за нормами, які пропонуються, то оклад прокурора відразу виріс би майже на 4 тис. грн – до 35 422,5 грн.

Посадові оклади інших працівників прокуратури встановлюються пропорційно посадовому окладу прокурора окружної прокуратури з різними коефіцієнтами. Так, прокурор облпрокуратури отримує зарплату окружного прокурора, помножену на коефіцієнт 1,2, тобто вже 37 836 тис. грн. Ну а після зміни механізму розрахунку він отримував би вже 42 507 грн. Ставка генпрокурора після перерахунку зросла б до 78 284 грн з нинішніх 69 681,3 грн.

Якщо законопроект ухвалять, зміняться також посадові оклади керівників і членів Рахункової палати, Державного бюро розслідувань, Нацкомісій та інших органів влади. Так, оклади голови Рахункової палати і голови Держбюро розслідувань зараз становлять 63 060 грн, після зміни системи розрахунку вони виростуть до 70 845 грн. Оклад голови НКРЕКП зараз дорівнює 105 100 грн, а може зрости до 118 075 грн.

Реклама

Детальніше про те, як зміняться зарплати у 2020 році, читайте в нашому матеріалі "Чиновникам додадуть, у педагогів віднімуть: як хочуть змінити нарахування зарплат".

В тренді
Долар і євро спрямували до нових мінімумів – курс валют НБУ
Долар знову падає

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що зарплата чиновників в 16 тисяч гривень є неповагою до держави.

"Треба подивитися, скільки коштує оплата праці кожного з нас, коли ми говоримо, що деякі судді або хтось ще отримує в сотнях тисяч гривень, а ви все ще розраховуєте, що міністри можуть працювати за 16 тисяч гривень. Це означає, що ми самі себе обманюємо, і це питання треба вирішити якомога швидше", – підкреслив Пристайко.

Ну а потім уряд вирішив змінити принцип оплати праці та встановити сітку зарплат для топ-чиновників. Передбачається, що новий мінімальний розмір посадового окладу буде встановлений на рівні двох прожиткових мінімумів (станом на 1 січня – 4204 грн). Розміри посадових окладів затверджуються в гривнях, а не в коефіцієнтах, як це було в 2019 році. Всі ці рішення пов'язані зі скандалом про великі премії, які отримали українські міністри в грудні минулого року:

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти