Зарплати-2018: як порівняти свою платню із середньою по галузі і регіону

13 квітня 2018, 07:56

Олександра Романюк Олександра Романюк

Купівельна спроможність зростає повільніше, ніж торік

За даними Укрстату, темпи зростання реальної заробітної плати в Україні 2018 року сповільнилися. Нагадаємо, реальна заробітна плата – це "купівельна спроможність" наших номінальних зарплат, тобто зарплати з поправкою на споживчу інфляцію.

Реклама

Незважаючи на інфляцію, яка 2017 року була майже вдвічі вищою за прогнозовану, реальна зарплата зростала на % щомісяця. Так, в січні 2017 року індекс реальної зарплати, щодо попереднього місяця, становив 91,7%, в лютому – 102,3%. Нинішнього року індекс реальної зарплати в січні, порівняно з груднем, становив всього 86,6%, тобто купівельна спроможність наших зарплат впала на 13,4%. У лютому 2018-го, порівняно з січнем, – реальна зарплата підросла, але лише на 0,6%.

В принципі, падіння як реальних, так і номінальних зарплат в січні – звичайна ситуація для нашої країни. "Зменшення нарахувань в січні до попереднього місяця обумовлено тим, що в грудні здійснюються одноразові виплати: винагороди за підсумками роботи за рік, за вислугу років, компенсаційні виплати за невикористану відпустку та інші", – пояснюють в Укрстаті.

Однак рік тому в січні падіння було майже вдвічі менше, ніж цього року, а в лютому 2017-го реальні зарплати зросли істотніше, ніж зараз.

Якщо порівнювати, як змінювалася реальна зарплата за рік, то в січні 2017-го, порівняно з січнем 2016-го, вона зросла на 121,4%, а в січні 2018-го, порівняно з січнем 2017 року, – тільки на 112,3%. У лютому 2017-го річний індекс реальної зарплати становив 118%, а в лютому 2018-го – 110,5%.

Реклама

Зміна реальних зарплат рік тому і зараз приведені в таблицях нижче.

.jpg_10

Станом на березень середня номінальна зарплата в Україні становила 7828 грн. Причому цей показник нинішнього року теж зростає повільнішими темпами, ніж минулого. Так, в січні 2018 року падіння номінальної зарплати, порівняно з груднем, становило 12%, а рік тому було лише 7,2% (як говорилося вище, через грудневих нарахувань за рік). У лютому 2018-го номінальна зарплата зросла відносно січня на 1,5%, а роком раніше – на 3,3%.

В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей

Серед різних сфер діяльності, як і раніше, найоплачуванішими залишаються фінансова і страхова діяльність (середня зарплата за лютий – 14 404 грн), робота в сфері інформації та телекомунікацій (13 242 грн) і в держуправлінні (10 660 грн).

Серед галузей промисловості найбільш добре оплачуваними виявилися фармацевтична (15 034 грн), добувна (10 493 грн) і металургійна (9361 грн). Середня зарплата в цілому по промисловості в лютому становила 8347 грн.

Реклама

Найнизькооплачуванішими залишаються сфери організації харчування (5133 грн), охорона здоров'я (5288 грн) і сільське господарство (6188 грн). Сфера освіти з оплати праці вже займає місце не в "хвості" списку, а в середині, хоча все ще не дотягує до середньої по країні (6593 грн).

Для того, щоб читачі могли оцінити свою зарплату, сайт "Сегодня" розробив спеціальний калькулятор. Вводите суму, яку ви отримуєте на руки, сферу вашої діяльності, область, в якій живете, і порівнюйте отриману цифру з середніми показниками.

Яка у вас заробітня плата:
Вкажіть вашу зарплату:
Виберіть сферу зайнятості:
Виберіть регіон проживання:

ННагадаємо, раніше сайт "Сегодня" писав, про яку зарплату, за їхніми словами, мріють самі українці. А також розповідав, чи можна зробити так, щоб зарплати громадян зростали, а ціни не збільшувалися.

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти