"Заробітчани" вплинули на зростання цін в Україні – НБУ

22 січня 2018, 10:34

Трудова міграція посилює тиск на ринок праці, пояснили в Нацбанку

Однією з причин зростання цін в Україні 2017 року стало підвищення зарплат, на яке, в свою чергу, вплинула трудова міграція. Про це в інтерв'ю "Сегодня" розповів заступник голови Національного банку України (НБУ) Дмитро Сологуб.

"Зростання зарплат в економіці, яке перевищило очікування, пояснюється і міграційними трендами. Зараз багато хто говорить про те, що вони несприятливі для України. Люди працездатного віку їдуть працювати до інших країн, і створюють тиск на ринок праці в Україні – роботодавцям доводиться підвищувати зарплати, щоб утримати працівників", – пояснив Сологуб.

Реклама

Таким чином, трудові мігранти побічно вплинули на зростання інфляції. Але водночас зарплати трудових мігрантів, які надсилають до України як валютні перекази, стали одним з головних факторів щодо стримування інфляції.

"Економіка – комплексна система. Якщо в одному місці прибуває, то в іншому, відповідно, зменшується. А люди часто про це забувають. ...Приклад з робочою силою – ще одна ілюстрація. Дійсно, трудова міграція підвищує тиск на зарплати всередині країни. зростання зарплат – це правильно, так повинно відбуватися. Але зростання зарплат має відповідати зростанню продуктивності. А якщо людина виробляє стільки ж, скільки і раніше, але хоче отримувати більше, тому що інакше вона поїде до Польщі – ось такий підхід і створює тиск на ціни. З іншого боку, збільшення потоку мігрантів за кордон приводить до того, що вони більше грошей повертають сюди, і це приводить до зміцнення обмінного курсу", – зазначив Сологуб.

У сумі, за його словами, ефект для інфляції був неоднозначним.

"Важливо розглядати економічну ситуацію в комплексі. Інфляція в 13,7% – це, звісно, багато. Але з іншого боку, якщо подивитися в цілому на макроекономічну ситуацію минулого року, вона не виглядає такою вже поганою. Так, вона могла бути набагато краще. Але в цілому вона досить стабільна", – підсумував Сологуб.


Детальніше про те, чому зростає інфляція і як Нацбанк регулює ціни, читайте на сайті "Сегодня" в інтерв'ю з Дмитром Сологубом.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти