Заробітчан зобов'яжуть заповнювати декларації і скоротять для них субсидії

Мінсоцполітики хоче урізати субсидії для тих, хто приховує заробітки

Мінсоцполітикиготуєскороченнякількостіодержувачівсубсидійзарахуноктих,хтопрацюєзакордоном,алеофіційночислитьсявУкраїнібезробітним.Про цезаявивміністрсоцполітикиАндрійРева,запропонувавшиввестиобов'язковедекларування доходів для заробітчан. ПокичленамсімейзаробітчанвУкраїніпропонуютьприподачізаявкинасубсидіюдобровільноповідомитипро отриманіз-за кордонудоходи.Авразіїхприховуваннязагрожуютьпосилитиперевіркитакихпретендентівнадерждопомогу.Експертипідтримуютьініціативувлади,алене очікуютьвнайближчі місяцімасової"здачі"з бокутих,хтозвикприховуватидоходиіекономитизарахунокдержави.

По-чесному

Якроз'яснивРева,головнапричинаініціативиміністерствавтому,щовдержбюджетівжене вистачаєгрошейнасубсидіїтаіншівидидерждопомоги(особамзінвалідністю,сиротам,одинокимматерям),якіотримують44%сімей(більше5 млн).ЗасловамиРеви,заробітчаниофіційнопересилаютьдодомущорічно$6,5 млрд,або182 млрдгрн,щовтричібільше,ніжзакладеновдержбюджетінавиплатусубсидій.

"Люди, які працюють в Україні, платять податок на доходи фізосіб, платять єдиний соціальний внесок. І, як правило, вони не можуть претендувати на субсидії, тому що працюють "по-білому", – сказав Рева. - Заробітчани платять податки в країні перебування і не претендують на субсидії. Але субсидії хочуть отримувати члени їх сімей, які проживають в Україні. Вони зобов'язані декларувати всі свої доходи: як тут, так і отримані з-за кордону. Станом на 1 липня ці кошти в деклараціях наших субсидіантів не були зазначені. Тому ми провели і проводимо перевірки, щоб з'ясувати, хто приховує доходи".

Реклама

Ревапідкреслив,щоякщоіз заробітківзакордономсплаченіподатки,товУкраїніцідоходиповторнообкладатися небудуть.У тойжечас,якрозповіли"Сегодня"нашізаробітчанивПольщі,вонивсечастішепересилаютьгрошідодомуготівкою-за допомогоюдрузівіколег.

"Не хочузайвийраз"світити"заробленеіекономлюнадоставці.Якщочерезбанк-берутьдо3%",-поділивсязнамибудівельникАндрійС.-Головне,щобсумане перевищуваладозволенудо ввезення".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Думка експертів

ПрезидентУкраналітцентруОлександрОхрименкостверджує,щогрошей,які надійшливідзаробітчан,щебільше:

"Заофіційними данимиНБУ,за10місяців2018рперераховановУкраїну$10 млрд,щеблизько$5 млрдпотрапиловкраїнувкишеняхкур'єрів.Самецявалютазбільшуєчислосубсидіантівнатретину, аджеофіційніпереказиз-за кордонуприховатискладноі,якправило,їходержувачінадерждопомогувоплаті"комуналки"не претендують.ІніціативуМінсоцполітикивартопідтримати,цезнизитьвитратидержбюджету".

Гроші заробітчан зміцнюють гривню

Економістивідзначають,щоукраїнськізаробітчанивносятьвсебільшийвнесоквекономікукраїни,алеце"внесокпроїдання".Охріменкокаже,щовалюта,заробленацимилюдьмизакордоном,обмінюєтьсявнашихбанкахнадолари,якіпотімнадходятьнаміжбанківськийринок,зміцнюючигривню.

"Такожрозвиваєтьсяроздрібнаторгівля,людивсебільшекупуютьякпродукти,такіпобутовутехніку,їздятьнавідпочинок,будуютьбудинки-мається на увазііндивідуальнебудівництво,-аналізуєОхрименко.-УпідсумкузростаєВВПУкраїни,алеіінфляціятежприскорюєтьсячереззростанняспоживання".

Реклама

ВиконавчийдиректорЕкономічногодискусійногоклубуОлегПендзинне згоден,щогрошізаробітчанйдутьнакористь:

"За данимиМінсоцполітики,закордономпостійнопрацюютьпонад3 млнукраїнців.Восновномуцемолодь,більшістьтрудитьсяофіційно,платятьтамподатки,заробляютьсобінапенсії.Аїхстарі батькиотримуютьпенсіїісубсидіїтутзарахуноктих,хто непоїхав.Не варторадітиізростанню споживання,оскількикупуютьімпортніпромтовари,тобтомипідтримуємозакордонних виробників".

Нагадаємо, раніше міністр пояснював, що більшості "заробітчан" в Польщі загрожують проблеми з пенсією. Ревавідзначав,щов Україниєугодипро трудову міграціюз21країною.Уцихдокументахпрописаниймеханізмсоціального захистуукраїнськихгромадян.ОднакпрофільніміністерстваУкраїнитаПольщідосихпірне уклаливідповідну угоду.

Якповідомлялося,українціїдутьвЄвропузановим життям,алене завждиреальністьвідповідаєдійсності.Журналісти"Сегодня"розібралися, як живуть українські "заробітчани" в ЄС і чим відрізняється Польща від Литви.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.71

Євро (€)

31.27

Російський рубль (₽)

0.36

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти