Заробітчан зобов'яжуть заповнювати декларації і скоротять для них субсидії

20 листопада 2018, 07:24

Олександр Панченко , Ігор Сєров

Мінсоцполітики хоче урізати субсидії для тих, хто приховує заробітки

Мінсоцполітикиготуєскороченнякількостіодержувачівсубсидійзарахуноктих,хтопрацюєзакордоном,алеофіційночислитьсявУкраїнібезробітним.Про цезаявивміністрсоцполітикиАндрійРева,запропонувавшиввестиобов'язковедекларування доходів для заробітчан. ПокичленамсімейзаробітчанвУкраїніпропонуютьприподачізаявкинасубсидіюдобровільноповідомитипро отриманіз-за кордонудоходи.Авразіїхприховуваннязагрожуютьпосилитиперевіркитакихпретендентівнадерждопомогу.Експертипідтримуютьініціативувлади,алене очікуютьвнайближчі місяцімасової"здачі"з бокутих,хтозвикприховуватидоходиіекономитизарахунокдержави.

По-чесному

Реклама

Якроз'яснивРева,головнапричинаініціативиміністерствавтому,щовдержбюджетівжене вистачаєгрошейнасубсидіїтаіншівидидерждопомоги(особамзінвалідністю,сиротам,одинокимматерям),якіотримують44%сімей(більше5 млн).ЗасловамиРеви,заробітчаниофіційнопересилаютьдодомущорічно$6,5 млрд,або182 млрдгрн,щовтричібільше,ніжзакладеновдержбюджетінавиплатусубсидій.

"Люди, які працюють в Україні, платять податок на доходи фізосіб, платять єдиний соціальний внесок. І, як правило, вони не можуть претендувати на субсидії, тому що працюють "по-білому", – сказав Рева. - Заробітчани платять податки в країні перебування і не претендують на субсидії. Але субсидії хочуть отримувати члени їх сімей, які проживають в Україні. Вони зобов'язані декларувати всі свої доходи: як тут, так і отримані з-за кордону. Станом на 1 липня ці кошти в деклараціях наших субсидіантів не були зазначені. Тому ми провели і проводимо перевірки, щоб з'ясувати, хто приховує доходи".

Ревапідкреслив,щоякщоіз заробітківзакордономсплаченіподатки,товУкраїніцідоходиповторнообкладатися небудуть.У тойжечас,якрозповіли"Сегодня"нашізаробітчанивПольщі,вонивсечастішепересилаютьгрошідодомуготівкою-за допомогоюдрузівіколег.

"Не хочузайвийраз"світити"заробленеіекономлюнадоставці.Якщочерезбанк-берутьдо3%",-поділивсязнамибудівельникАндрійС.-Головне,щобсумане перевищуваладозволенудо ввезення".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Думка експертів

ПрезидентУкраналітцентруОлександрОхрименкостверджує,щогрошей,які надійшливідзаробітчан,щебільше:

"Заофіційними данимиНБУ,за10місяців2018рперераховановУкраїну$10 млрд,щеблизько$5 млрдпотрапиловкраїнувкишеняхкур'єрів.Самецявалютазбільшуєчислосубсидіантівнатретину, аджеофіційніпереказиз-за кордонуприховатискладноі,якправило,їходержувачінадерждопомогувоплаті"комуналки"не претендують.ІніціативуМінсоцполітикивартопідтримати,цезнизитьвитратидержбюджету".

Гроші заробітчан зміцнюють гривню

Економістивідзначають,щоукраїнськізаробітчанивносятьвсебільшийвнесоквекономікукраїни,алеце"внесокпроїдання".Охріменкокаже,щовалюта,заробленацимилюдьмизакордоном,обмінюєтьсявнашихбанкахнадолари,якіпотімнадходятьнаміжбанківськийринок,зміцнюючигривню.

"Такожрозвиваєтьсяроздрібнаторгівля,людивсебільшекупуютьякпродукти,такіпобутовутехніку,їздятьнавідпочинок,будуютьбудинки-мається на увазііндивідуальнебудівництво,-аналізуєОхрименко.-УпідсумкузростаєВВПУкраїни,алеіінфляціятежприскорюєтьсячереззростанняспоживання".

Реклама

ВиконавчийдиректорЕкономічногодискусійногоклубуОлегПендзинне згоден,щогрошізаробітчанйдутьнакористь:

"За данимиМінсоцполітики,закордономпостійнопрацюютьпонад3 млнукраїнців.Восновномуцемолодь,більшістьтрудитьсяофіційно,платятьтамподатки,заробляютьсобінапенсії.Аїхстарі батькиотримуютьпенсіїісубсидіїтутзарахуноктих,хто непоїхав.Не варторадітиізростанню споживання,оскількикупуютьімпортніпромтовари,тобтомипідтримуємозакордонних виробників".

Нагадаємо, раніше міністр пояснював, що більшості "заробітчан" в Польщі загрожують проблеми з пенсією. Ревавідзначав,щов Україниєугодипро трудову міграціюз21країною.Уцихдокументахпрописаниймеханізмсоціального захистуукраїнськихгромадян.ОднакпрофільніміністерстваУкраїнитаПольщідосихпірне уклаливідповідну угоду.

Якповідомлялося,українціїдутьвЄвропузановим життям,алене завждиреальністьвідповідаєдійсності.Журналісти"Сегодня"розібралися, як живуть українські "заробітчани" в ЄС і чим відрізняється Польща від Литви.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти