Заборона вживаних вагонів спричинить на ринку дефіцит, який буде вкрай важко усунути, – промисловці

18 січня, 16:39

Инна Бабур Инна Бабур

Необхідно ще раз проаналізувати вимоги, які висувають міністерства

Ініціатива Міністерства економіки та Міністерства інфраструктури скоротити термін експлуатації вантажних вагонів спричинить на ринку дефіцит особливого рухомого складу, що призведе до зривів поставок продукції. Тому необхідно ще раз проаналізувати вимоги, які висувають міністерства. Про це йдеться у відкритому листі главі Мінінфраструктури Владиславу Криклію від асоціації "Укрметалургпром", повідомляє "Znaj.ua".

Реклама

"Граничні строки спеціалізованих вантажних вагонів значно обмежуються. Це призведе до суттєвого скорочення їх кількості у період до 2028 р. – у тому числі буде виведено з експлуатації 1620 одиниць обкотишовозів (34% доступного парку). А цей спеціалізований рухомий склад є гостродефіцитним. Важко поповнити баланс вагонів, що вибувають, через тривалий термін окупності та обмежений сегмент ринку, де такі вагони можуть бути використані", – пояснюють промисловці.

Через те, що дефіцит вагонів може призвести до зривів відгрузки продукції, у асоціації просять Мінекономіки провести додаткове опрацювання граничних строків для спеціалізованих вантажних вагонів разом із АТ "Укрзалізниця".

Ще одну загрозу несе вимога обов’язково здійснювати продовження строку служби вантажних вагонів кожні три роки, і тільки шляхом проведення капітального ремонту.

"Це несе в собі значні ризики тривалого узгодження технічних умов (далі ТУ), необхідних для проведення таких ремонтів (зазвичай ТУ для напіввагонів виконують на 10-11 років). В кінцевому підсумку це призведе до неможливості експлуатації значної кількості рухомого складу, який буде знаходитись в межах дозволених граничних строків. Тому доцільніше було б здійснювати продовження терміну служби усіх типів вагонів після капітального ремонту (КР) або капітального ремонту з продовженням строку (КРП) терміном до 5 років", – вказують у асоціації.

В тренді
У скільки обійдеться українцю великодній кошик-2021 (відео)
Реклама

Нагадаємо, Державна регуляторна служба (ДРС) не погодила проєкт наказу, яким Мінінфраструктури збиралося значно скоротити термін експлуатації вантажних вагонів, що призвело б до шаленого дефіциту майже всіх видів вантажних вагонів.

У свою чергу АТ "Укрзалізниця" запропонувала Мінінфраструктури компроміс: обмежити 33 роками лише термін служби піввагонів, а термін використання зерновозів подовжити до 45 років.

Проте Мінекономіки та його глава Ігор Петрашко на початку грудня скликали закрите засідання, на якому збиралися у ручному режимі, без представників промисловості і бізнесу, заблокувати рішення Державної регуляторної служби. У результаті з’явився альтернативний проєкт наказу, в якому вимоги бізнесу та УЗ були враховані лише частково.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти