Закупівлі електрики в Росії вигідні окремим українським підприємствам – ЗМІ

7 жовтня 2019, 16:43

Експерти не бачать економічної доцільності у відновленні імпорту з Росії

Для України немає економічної доцільності у відновленні імпорту електроенергії з Росії, він вигідний лише власникам окремих підприємств, які прагнуть отримувати дешевий струм. Про це повідомляють "Факти".

Реклама

З 1 жовтня Україна почала імпортувати електроенергію з Росії. Імпорт став можливим після того, як 18 вересня Верховна Рада схвалила поправку глави енергетичного парламентського комітету Андрія Геруса до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії". Ця поправка дозволяє купувати електроенергію за двосторонніми договорами у країн, які не є членами Європейського енергетичного співтовариства.

У виданні нагадали, що після 2015 року Україна припинила імпорт електроенергії з Росії, були лише невеликі технологічні перетоки, пов'язані з паралельною роботою енергосистеми України з енергосистемами суміжних країн. І на даний момент необхідності в його поновленні немає, оскільки ми маємо надлишок потужностей з виробництва струму.

"Удвічі дивним імпорт електроенергії з Росії виглядає в ситуації, коли наша країна має надлишок потужностей з виробництва електроенергії, що навіть дозволяє її експортувати. Так, за даними Міненерговугілля, в 2018 році Україна експортувала 6,2 млрд кВт⋅г електроенергії на 331,9 млн доларів, в 2017-м – 5,2 млрд кВт⋅г на 235,5 млн доларів. Найбільш прибутковим був 2013 рік, коли наша країна продала за кордон 9,9 млрд кВт⋅г на 580,2 млн доларів. за сім місяців 2019 року Україна збільшила виручку від експорту електроенергії в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року на 12,5% – до 209,57 млн ​​доларів. Основними покупцями української електроенергії є Угорщина, Польща, Словаччина, Молдова та Румунія. До Росії українська електроенергія не експортувалася вже кілька років", – повідомляється в матеріалі.

Читайте також: З'явилася петиція про заборону імпорту електроенергії з Росії

Реклама

Експерти не бачать економічної доцільності у відновленні імпорту з Росії для країни – хіба що тільки для вигоди окремих підприємств, які зможуть отримувати дешевшу енергію.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Зокрема, деякі експерти відзначають, що перша поставка електроенергії з Росії надійшла фірмам, можливо, пов'язаним з Ігорем Коломойським. Як відомо, бізнесмен володіє енергоємними феросплавними заводами.

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко вважає, що відновлення імпорту електроенергії з РФ свідчить про те, що влада віддає перевагу комерційним лобістам, а не національним інтересам. Крім того, він підсилює залежність України від Росії.

"Рішення суперечить чинній стратегії України, яка передбачає інтеграцію із загальноєвропейською енергосистемою. І якщо Україна буде продовжувати поставки електроенергії з Росії, то це фактично унеможливить інтеграцію із загальноєвропейською енергосистемою", – пояснив Омельченко.

Нагадаємо, раніше в "Укренерго" повідомили, що Україна відновила імпорт електроенергії з РФ. 1 жовтня імпорт здійснила компанія "Юнайтед Енерджі". Інтернет-портал українських юридичних осіб "Ю-Контрол" повідомляє: компанія входить до групи "Приват". Про те, чому експерти вже назвали подію енергетичною капітуляцією, дізнавайтеся в спецрепортажі "Сьогодні":

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти