Законопроект про зміни на ринку електроенергії скасовує енергореформи – енергоассоціація

24 жовтня 2019, 20:08

Законопроект може на чотири роки повернути регульовану в ручному режимі модель ринку

Розроблений комітетом Ради з енергетики і ЖКГ законопроект про внесення змін до закону України "Про ринок електроенергії" (№ 2233) повертає ручне регулювання в електроенергетиці і скасовує реформу ринку електроенергії.

Реклама

Про це сказано у зверненні Першої енергетичної асоціації України до директора Секретаріату Європейського енергетичного співтовариства Янеза Копача.

Перша енергоасоціація України просить Копача звернути увагу на схвалений енергетичним комітетом ВР законопроект про зміни на ринку електроенергії (№ 2233) і дати йому публічну оцінку.

"Ми бачимо дії, спрямовані на консервацію ознак старої моделі ринку і збереження ручного регулювання на ньому... Законопроектом пропонується на найближчі майже чотири роки повернути регульовану в ручному режимі модель ринку, спотворює результати реформи, передбаченої Законом України "Про ринок електричної енергії", і фактично означає відмову від виконання прийнятих на себе міжнародних зобов'язань", – підкреслюється в зверненні.

Зазначається, що законопроектом передбачено право НКРЕКП встановлювати граничні ціни на ринку на добу вперед і на балансує ринку – до 01.07.2023; право НКРЕКП встановлювати обсяги обов'язкового пропозиції електроенергії виробниками на ринку на добу вперед на рівні не вище граничних цін – до 01.07.2023; впровадження нових спеціальних обов'язків для забезпечення суспільних інтересів для фінансування ТЕЦ (встановлення регульованих тарифів для ТЕЦ на осінньо-зимовий період 2019-2020 рр.).

В тренді
"Пограбування" в законі: банки без дозволу стягнуть борги з рахунків українців
Реклама

Автори звернення наголошують, що діють зараз цінові обмеження на ринку "на добу вперед", внутрідобових ринку і на балансує ринку негативно впливають на механізми ринкового формування цін, забезпечення достатнього рівня пропозиції електроенергії, створюють умови для виникнення загрози електропостачання споживачів в осінньо-зимовий період. Але замість руху до дійсно ринкових механізмів стимулювання пропозиції та скасування цінових обмежень (price caps), як рекомендує Секретаріат Європейського енергетичного співтовариства, комітет Ради з енергетики пропонує їх закріпити законодавчо.

Перша енергоасоціація України також нагадала, що зміни в законодавстві в енергетичній галузі Україна зобов'язалася проводити після консультацій із Європейською комісією щодо сумісності з положеннями нормативних актів ЄС.

Нагадаємо, лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко зареєструвала у Верховній Раді законопроект про скасування поправки депутата від "Слуги народу", глави енергетичного комітету парламенту Андрія Геруса , яка дозволила імпорт електроенергії з Росії.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти