Законопроєкт про промвикиди у нинішній редакції спричинить корупційний тиск на бізнес, – еколог

14 травня 2021 13:18

Ірина Ненько Ірина Ненько

Екологи назвали ризики законопроєкту про зниження промислових викидів і три питання, що потребують суттєвого доопрацювання

/ Фото: Pixabay

Законопроєкт про зниження промислових викидів (4197) має бути суттєво доопрацьований з урахуванням вітчизняних реалій та стану економіки. Про це заявила президент Всеукраїнської громадської організації "Жива планета" Світлана Берзіна.

Реклама

За її словами, законопроєкт містить корупційні ризики, які мають бути усунені, інакше бізнес опиниться під шаленим тиском.

"Стосовно "відступу", ми писали чітки пропозиції, наполягаємо на тому, щоб умови відступу були чітко прописані. Якщо цього не буде зроблено, то це буде перша і велика можливість для невизначення, а це є корупційний ризик", – сказала Берзіна.

Вона також зазначила, що при підготовці законопроєкту його ініціатори не врахували надані екологами пропозиції щодо НДТМ.

"Про НДТМи – зверніть уваги, це дуже важливо, – на базі яких робиться висновок, який по суті є вже документом, на підставі якого видається дозвільний документ, вони беруться нізвідки та йдуть в нікуди. У нас буде йти перелік умов для надання висновків та взагалі неврегульоване питання такого документу, як НДТМ. Ми надали чіткі грунтовні пропозиції стосовно цього, як це зробити належним чином, не порушуючи умови директиви, з урахуванням можливості застосування у тому числі наших найкращих доступних технологій", – пояснила Берзіна.

Окрім того, вона наголосила: терміни екомодернізації мають бути значно збільшені і влада повинна запропонувати бізнесу фінансову підтримку для її проведення, інакше підприємства змушені будуть закриватись.

"Коли бізнес буде волати "ми не можемо, це нереально для нас" і будемо ще потім відступати-відступати, відтерміновувати. Громадськість підтримує цей законопроєкт, він дійсно дуже важливий. Але ці три питання вони потребують суттєвого доопрацювання", – сказала Берзіна.

Раніше президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков заявив, що законопроєкт про промислові викиди (№4167) має бути суттєво доопрацьований: потрібно вдвічі збільшити строки на екомодернізацію і забезпечити проведення екоперевірок підприємств у рамках загального законодавства.

Реклама

Водночас заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський вважає, що Україна не повинна брати на себе нереалістичні зобов’язання щодо строків проведення екомодернізації і має надати підтримку промисловості, як це роблять країни ЄС.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти