Законопроєкт про держекоконтроль відкриває можливості для тиску на бізнес, – ЗМІ

14 вересня 2020, 17:58

Инна Бабур Инна Бабур

Законопроєктом пропонується розширити сферу інтересів екоінспекції за межі природоохоронного контролю

Депутати можуть перетворити екоінспекцію в контролюючого монстра з необмеженими можливостями для тиску на бізнес. Про це йдеться в матеріалі "Обозревателя" "Навіщо голова екологічного комітету ВР Бондаренко ростить нового перевірочного монстра", повідомляє "Politeka".

Реклама

Зокрема, до такого результату може призвести прийняття зареєстрованого у Верховній Раді законопроєкту "Про державний екологічний контроль" (№3091).

"Обозреватель" зазначає, що цей законопроєкт виводить екологічний контроль з-під дії Закону "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", який регламентує перевірочну діяльність контролерів і фактично служить запобіжником від самоуправства перевіряючих.

"Якщо ж у екологічної інспекції немає необхідності підкорятися зводу загальних правил, то і оскаржити дії її представників бізнесу буде вкрай складно, якщо не сказати неможливо", – йдеться в матеріалі.

Такої ж думки дотримується депутат Сергій Магера. За його словами, законопроєкт дає надможливості для екологічної інспекції і перспектива зловживань ними практично не викликає сумнівів.

Реклама

"Безумовно, потрібно переглядати екологічний контроль у бік зміцнення. Але неможливо виводити його з-під дії закону про державний контроль", – упевнений депутат.

В тренді
Різні для чоловіків і жінок – якими хитрощами в аптеках впарюють дорогі ліки

"Обозреватель" також зазначає, що крім цього законопроєктом пропонується розширити сферу інтересів екоінспекції за межі природоохоронного контролю, що посилить тиск на бізнес. Зокрема, інспекція отримає контрольні повноваження в транспортній сфері, сфері держгеоконтролю і фактично перебере на себе частину повноважень "суміжників". Це означає, що компанії будуть перевірятися на предмет дотримання певних правил відразу двома держорганами.

Ще одним моментом, що викликає побоювання в законопроєкті, є наділення екоінспекторів практично необмеженими повноваженнями, в тому числі щодо зупинки роботи підприємств. Наприклад, згідно із законопроєктом, екологічний інспектор може заходити на підприємство без присутності представника підприємства і навіть у неробочий час, а також зупиняти підприємства повністю або частково без рішення суду.

Раніше президент Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок заявила, що прийняття законопроєкту про державний екологічний контроль (№3091) і впровадження його норм призведе до зупинки вітчизняної промисловості.

У свою чергу в Українській асоціації виробників феросплавів та іншої електрометалургійної продукції вважають, що законопроєкт про екологічний контроль (№3091) створює значні корупційні ризики і загрожує тиском на підприємців.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти