Рада схвалила законопроект про "Нафтогаз", який суттєво вплине на всю галузь

2 березня 2015, 20:39

Головна мета змін – поліпшити фінансовий стан НАК

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект 2214 "Про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації фінансового стану НАК "Нафтогаз України". За це проголосували 242 народних депутатів.

Реклама

Під час обговорення законопроекту голова профільного комітету Микола Мартиненко закликав депутатів підтримати цей закон у першому читанні.

Народний депутат Леонід Ємець ("Народний фронт") зазначив, що "Нафтогаз" є дуже важливим стратегічним об'єктом, у зв'язку з чим закликав у другому читанні доопрацювати всі пропозиції.

У той же час Юлія Тимошенко заявила, що "Батьківщина" не підтримає даний законопроект, оскільки, на її думку, він не пройде корупційну перевірку.

При цьому прем'єр-міністр Арсеній Яценюк підкреслив, що цей закон не поширюється на фізичних осіб, і "ніхто ні в кого нічого забирати не буде".

Реклама

Згідно з документом, у Законі "Про теплопостачання" прописується поняття "рівень газопостачання, який забезпечує технологічну безпеку функціонування систем теплопостачання". Мається на увазі обсяг газу, необхідний для забезпечення мінімального температурного графіка теплової мережі, щоб уникнути надзвичайних ситуацій. У той же час серед принципів державної політики закріплюється можливість обмежити поставки до зазначеного рівня, якщо споживач (тобто теплокомуненерго) порушує строки розрахунків за газ або бере газ за відсутності планового обсягу поставки на поточний місяць.

Якщо у споживачів (крім населення та бюджетних установ) є борги за газ, укласти з ними договір "Нафтогаз" зможе за умови надання в заставу майна, поручительства третіх осіб і гарантії, в тому числі від третіх осіб, в обсязі не менше вартості планового двомісячного споживання в опалювальний період. Право вимоги по заборгованості за газ перед "Нафтогазом" і його дочірнім підприємством може бути продано на користь третіх осіб з аукціону. Торги можуть проходити в кілька етапів. Якщо на першому аукціоні продаж не відбувся, ціна на других торгах може бути зменшена на 10%, на третіх – на 30%, на четвертих – на 50%, на п'ятих – на 70%.

В тренді
Ринок палива – наскільки подорожчає бензин до кінця квітня

Відповідно до законопроекту, гарантований постачальник газу (тобто "Нафтогаз") тепер буде вправі відмовити споживачу в укладенні договору, якщо щодо цього споживача порушено справу про банкрутство. Крім того, постачальник газу має право припинити постачання, якщо стосовно споживача порушено провадження у справі про банкрутство або якщо споживач проводив відбір газу без планового обсягу поставки на поточний місяць.

У документі прописано, що оплата теплової енергії, для виробництва якої гарантований постачальник ("Нафтогаз") поставляє газ, здійснюється через спеціальні рахунки. Мова йде про перерахування грошей споживачами теплової енергії та теплопостачальними організаціями, які закуповують теплову енергію для подальшого постачання споживачів. Рахунки мають бути відкриті лише в уповноваженому банку. Оплата теплової енергії через інші рахунки забороняється. Виняток становлять лише теплопостачальні і теплогенеруючі організації, які постачають не більше 18 000 Гкал на рік; господарства, які виробляють теплову енергію виключно для опалення своїх приміщень; неприбуткові бюджетні установи.

Інші теплогенеруючі та теплопостачальні організації, які для виробництва енергії купують газ у гарантованого постачальника (тобто у "Нафтогазу"), повинні щомісяця проводити попередню оплату газу "Нафтогазу".

Реклама

Лише на умовах передоплати буде поставлятися газ й іншим споживачам (крім населення, бюджетних установ, теплопостачальних та теплогенеруючих підприємств, зазначених вище).

Крім того, згідно із законопроектом, з 1 липня 2015 р. зупиняється дія мораторію на виконавче провадження та примусове стягнення заборгованості підприємств ПЕК (раніше цей термін був 1 січня 2016 року).

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти