Закон про аліменти набрав чинності: як покарають неплатників

6 лютого 2018, 10:26

Нові покарання загрожують тим, чий борг перевищив суму платежів за півроку

В Україні набрав чинності закон про санкції щодо неплатників аліментів. У законі зазначено, що він набирає чинності через місяць після публікації в офіційній пресі. 4 січня закон про аліменти підписав президент України, документ був в "Голосі України" 6 січня.

Реклама

Одними з головних нововведень стали посилені покарання за несплату аліментів. Так, згідно з новим законодавством, якщо борг з оплати аліментів перевищив суму платежів за 6 місяців, неплатнику загрожує:

  • заборона на виїзд за кордон;
  • заборона на використання зброї (в тому числі і пневматичної);
  • заборона на полювання;
  • заборона на водіння авто (виняток передбачено для військових під час мобілізації та учасників АТО, якщо це є для них способом заробітку або ж авто використовується в зв'язку з інвалідністю)
  • призначення двох місяців соцробіт (оплата на погашення заборгованості, під виняток потрапляють інваліди, вагітні, жінки старше 55 років і чоловіки старше 60 років).

Змінилися і фінансові санкції за несплату аліментів. У разі виникнення заборгованості з вини платника аліментів, одержувач аліментів має право вимагати неустойку в розмірі 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення, однак сума неустойки не повинна перевищувати 100% розміру основної заборгованості.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

Крім того, тепер при нарахуванні розміру аліментів суд тепер враховує цілий перелік чинників:

  • стан здоров'я дитини;
  • стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;
  • наявність у платника аліментів інших дітей, осіб, які потребують утриманні;
  • матеріальне становище того з батьків, з ким проживає дитина.

Нагадаємо, згідно зі змінами, які набрали чинності влітку 2017 року, мінімальний розмір аліментів збільшився. Суд не може визначити дитині розмір аліментів менше 50% від прожиткового мінімуму (до цього було 30%), а всі виплати вважаються власністю дитини.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти