Висновок Секретаріату Європейського Енергетичного Співтовариства про плату за передачу при експорті електроенергії підтверджує позицію ДТЕК

3 червня 2020, 14:28

Дана норма НКРЕКП знижує конкурентоспроможність національних виробників електроенергії

Секретаріат Європейського Енергетичного Співтовариства (ЄЕС) в документі "Україна: тариф на передачу та диспетчеризацію електроенергії щодо тарифів на експорт і імпорт" надав роз'яснення і рекомендації з приводу оплати тарифів на передачу експортерами електроенергії. Рекомендації ЄЕС повністю збігаються з позицією ДТЕК щодо невідповідності вимог Регулятора оплачувати тариф на передачу при експорті електроенергії європейському законодавству та міжнародним зобов'язанням України.

Реклама

Регулятор в особі Національної комісії, яка здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) у лютому 2020 року зобов'язав експортерів оплачувати тариф на передачу при експорті електроенергії за тією ж ставкою, що і для внутрішнього споживання і вироблення. Відповідні зміни були внесені до Кодексу системи передачі.

Дана норма знижує конкурентоспроможність національних виробників електроенергії. Тому компанія ДТЕК Західенерго опротестувала дане рішення в суді.

Зокрема, у висновках Секретаріату ЄЕС йдеться про те, що рішення регулятора суперечить статті 41 Договору про Енергетичне Співтовариство, яка передбачає, що митні збори і кількісні обмеження на імпорт і експорт електроенергії і всі заходи, що мають рівнозначний ефект, заборонені.

"Поточний тариф на передачу електроенергії не повинен застосовуватися до експортних та імпортних операцій, тому що це призводить до завищення ціни і не відповідає Договору про Асоціацію",йдеться у висновку ЄЕС.

В тренді
Виплата пенсії по-новому: куди йти замість "Укрпошти" і кому принесуть додому
Реклама

Відповідно до прецедентного права Європейського Суду, ця заборона також поширюється на всі заходи, що суперечать принципам вільної торгівлі. Зокрема, в документі наводиться приклад Словаччини. В аналогічній ситуації декілька років тому Європейський суд прийняв рішення, що будь-які додаткові матеріальні витрати, навіть незначні, на товари, що експортуються, є перешкодою для руху таких товарів.

"Регулятор, який забезпечує євроінтеграцію української енергосистеми, повинен керуватися загальноприйнятими європейськими нормами і правилами. ДТЕК завжди працює в чіткій відповідності до законодавства України. Сподіваємося, що і інші учасники ринку будуть слідувати тим же принципам. Компанія оплачує тариф оператора системи передачі у відповідності з усіма чинними вимогами. Ми продовжуємо в судовому порядку відстоювати неправомірність нарахувань за тариф на передачу на експорт. Секретаріат Європейського Енергоспівтовариства однозначно вказав на неправомірність застосування тарифу на передачу для компаній-експортерів.

Таке рішення Регулятора, на мою думку, є відвертою дискримінацією компаній-експортерів. Сподіваюся, що мотивована думка Секретаріату ЄЕС стане основою для перегляду Регулятором помилкових рішень", – зазначив генеральний директор D.Trading Віталій Бутенко.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти