Затримку пенсій і зарплат будуть компенсувати: законопроект вже в Раді

27 січня 2020 14:13

Законопроект спрямований на боротьбу з боргами по виплатах громадянам і своєчасне отримання таких виплат

/ Фото: НБУ

Уряд направив до парламенту законопроект, який передбачає надання компенсації громадянам України в разі затримок різних соціальних та інших грошових виплат. Про це повідомили в прес-службі Міністерства соціальної політики.

Реклама

За словами міністра Юлії Соколовської, законопроект спрямований на боротьбу з боргами по виплатах громадянам і своєчасне отримання таких виплат.

Міністр соціальної політики пояснила, що основні зміни, запропоновані урядом на розгляд народних депутатів, – це встановлення чіткого переліку виплат, за затримку яких передбачається компенсація. При цьому механізм виплат не змінюється і враховує інфляцію за період їх затримки.

Зокрема, законопроект вносить зміни в закон України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати" і встановлює чіткий перелік грошових доходів громадян, за порушення термінів виплати яких передбачена компенсація.

Йдеться про такі виплати:

В тренді
"Північний потік – 2" готують до запуску – Росія посилила газовий шантаж Європи
"Газпром" став качати в Європу ще менше газу
  • пенсій або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством);
  • соціальних виплат;
  • стипендій;
  • заробітних плат (грошового забезпечення);
  • сум індексації грошових доходів громадян.
Реклама

Сайт "Сьогодні" писав про те, що в Україні планують ввести компенсації у випадках затримки зарплат, пенсій чи соціальних виплат. Про це в січні повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Нагадаємо, заборгованість підприємств з виплати заробітної плати в Україні в листопаді 2019 року скоротилася в порівнянні з жовтнем на 6,3% і на 1 грудня становила 3,221 млрд грн. Про це повідомили в Державній службі статистики.

Сайт "Сьогодні" також повідомляв про те, що в 2020 році в Україні зростуть соціальні виплати малозахищеним верствам населення та безробітним, що пов'язано зі збільшенням прожиткового мінімуму. При цьому Міністерство соціальної політики змінило механізм фінансування таких виплат, що дозволить видавати гроші населенню набагато швидше – протягом 1-3 днів. Як повідомила прес-служба відомства, частина виплат перейшла з субвенцій в бюджетні програми.

Нагадаємо, в гривневому еквіваленті середня номінальна заробітна плата штатного працівника в Україні в жовтні 2019 року склала 10 727 грн.

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти