Затримки пенсій, ЖКГ-абонплата і курс долара по-новому: що змінилося в Україні за тиждень

28 липня 2018, 09:30

У країні стартувала мала приватизація, а підвищення ціни на газ поки відклали

Натижні, що минаєвУкраїнівибухнувскандалззатримкоювиплатипенсій.Крімтого,Кабінетміністрівприйнявкількаважливихрішень,яківплинутьнажиттяукраїнців.

Сайт"Сегодня"зібравголовніекономічніновини,яківимоглипропуститинацьому тижні
.

1. Затримки пенсій в Україні

Реклама

24липняпідприємствопоштового зв'язку "Укрпошта" заявило, що виникли технічні затримки з виплатою пенсій.Поштовикивідзначили,щозатримкивиплатвідбуваютьсячерез тимчасовітехнічні неполадкивПенсійномуфонді.

"Є певні затримки саме з надходженням грошей з Пенсійного фонду, саме з перерахуванням. Ми, як тільки отримуємо ці гроші, інформуємо клієнтів через листонош або у відділеннях і виплачуємо ці пенсії. У зв'язку з тим, що були такі затримки, я прийняв рішення продовжити виплатний період на кілька днів. Він зазвичай закінчувався 25 числа цього місяця, ми його продовжимо до кінця місяця", – прокоментував ситуацію в.о. гендиректора "Укрпошти" Ігор Смілянський.

УсамомуПенсійномуфондіпояснили:затримкавиплатипенсійобумовлена"касовимирозриваминадходженнясоціальноговнеску".

В підсумку Державна казначейська служба вирішила виділити Пенсійному фонду позичкидляпокриттякасовогорозривуіфінансуваннювиплатпенсійвлипні.

Реклама


ДержавнаказначейськаслужбаУкраїнивнайближчіднівиділитьПенсійному фонду(ПФ)

ЗасловамиглавиДержказначействаТетянаСлюз,відомствоповністюрозрахувався з Пенсійнимфондом,азатримкиз виплатпенсійвідносятьсядовідповідальностіФонду.

"Кожен день у міру надходження ЄСВ нам Пенсійний фонд надає платіжні доручення, ми своєчасно все фінансуємо. Але виникли тимчасові касові розриви. Тому ми простягаємо руку допомоги", – пояснила Слюз.

2. Ціна на газ

Кабінетміністрівпродовживспеціальнізобов'язаннядля"НафтогазуУкраїни"до1 вересня.Терміндіїпостановизакінчувався 1серпня.Таким чиномуряд відклав підвищення тарифів на газ.

Реклама

ЗаразурядУкраїнипродовжуєпереговоризМіжнароднимвалютнимфондом(МВФ)про підвищенняціннагаз.Переговорнийпроцестриваєз липня2017 року.Фонднаполягаєнапідвищенніцінигазудлянаселення,яке,за різними оцінками,можескластивід30до60%,взв'язкузростомціннаміжнароднихринках,тодіякпрем'єрвважаєтакерізкепідвищенняневиправданим.


ЯкбиКабмінне продовживпостановупроспецзобов'язання"Нафтогазу",вУкраїнідовелосябпереглядатицінинагазчерез те,щовступивбивсилуіншийдокумент-постановавід 22 березня2017 року.Однаквметодиці,запропонованійвцій постанові,не враховуєтьсявартістьзакупівельгазуз-за кордону-т.зв."Імпортнийпаритет",введенняоблікуякогоівимагаєМВФ.Формулапереглядущене готова.


Рішенняпро те,яксамебудевраховуватисяімпортнийпаритет,УкраїнаприймепіслязавершенняконсультаційзМВФ,СвітовимбанкоміЄвропейськимЕнергоспівтовариством.РанішевМВФвідзначили:цінанагаздлянаселенняповиннадорівнювати цінідляімпортерів.Це питаннязалишаєтьсяпідпильноюувагоюФондуівирішення проблемипосприяєвиділеннюУкраїнічерговоготраншуфіндопомоги.

В тренді
Українців зобов'яжуть забезпечувати немічних батьків: за що доведеться платити

3. Абонплата на опалення і воду

Реклама

Влада пропонуєз 1 травня2019рввестиоплатузаокремовикористануводуітеплоівивезенняпобутовихвідходівплюсвносити абонплату за підтримання постачальником працездатності комунікацій (експлуатаційнівитрати),якане залежитьвідтого,користувалисявикомунальнимиблагамичи ні.


Заразексплуатаційнівитратинаводузакладенівтариф,томуякщо некористуєшся-не платишнічого.По теплуісміттюплатастягуєтьсянезалежновідвикористанняпослуги,івонапропорційнаплощіжитла.

Як роз'яснили нам у прес-службі Мінрегіонбуду, який підготував постанову уряду, зараз експлуатаційні витрати закладені в тариф, і той, хто витрачає води більше, фактично платить за того, хто витрачає води менше або взагалі нею не користується. Після введення абонплати цей перекіс повинен бути усунутий. Нескладний розрахунок показує, що, наприклад, за тепло або гарячу воду з кожного зареєстрованого в квартирі домочадця хочуть взяти в місяць по 38,42 грн абонплати, за холодну воду і водовідведення – 33,62 грн, за вивезення сміття – 14,4 грн. Разом: 125 грн щомісяця. Незалежно від того, проживає людина в квартирі чи ні. В постанові зазначено, що це максимальна сума абонплати. Вона може бути менше, якщо договір укладений не індивідуально з кожним власником квартири, а колективно, наприклад з ОСББ. Це повинно стимулювати мешканців до створення ОСББ.

Алеочевидно,щоабонплатабудеростиразомзпідвищенняммінімальної зарплати.Прицьомузагазіелектроенергіюпокибудеморозраховуватисяза старими правилами.

4. Мала приватизація

В Україні 24 липня на платформі ProZorro стартував продаж об'єктів малої приватизації, якіне єстратегічнимидляукраїнськоїекономіки.

УМінекономрозвиткурозповіли,щовсистемі"ProZorro.Продажі"зареєстровановже18лотів-держоб'єктів,яківідповідаютькритеріяммалоїприватизаціїзгідно з прийнятимвУкраїнізаконупро приватизацію.


Прем'єр-міністрВолодимирГройсманзазначив,щоефективний продаждержавнихактивівєвеликою допомогоюдлямалогоісередньогобізнесу,атакождадутьпоштовхдлярозвиткутериторійтаекономіки.

5. Новая методика розрахунку курсу долара

Національний банк України (НБУ) переглянув методику розрахунку офіційного курсу гривні до долара США

З 1 серпня2018року офіційнийкурснанаступнийробочийденьбудерозраховуватисянаосновіданихпро угодинаміжбанку,завершенихдо 15:30поточногоробочогодня.КурсбудепублікуватисянасайтіНБУдо 16:00,тобтонадві години раніше,ніжзараз.Такожноваметодикарозрахункупередбачаєдвоступеневусистемувідсіканняугод,якіНБУбудевважатинерепрезентативним.

Експертивважають,щопереглядметодикидопоможеНБУзгладжувативалютніколивання.ЕкономістАндрійЗабловськийнагадав,щозаспокоювати ринок доведеться вже скоровосениспекулянтипочнутьпровокуватитрадиційнікурсові стрибки

.

Всі подробиці в спецтемі Тарифи на газ

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти