Зростання цін в Україні сповільнилося втричі, але їжа ще подорожчає – експерт

15 листопада 2016, 11:27

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Інфляція в Україні за підсумками поточного року не перевищить 12,5%, переконаний фахівець

Зростання споживчих цін в Україні до кінця 2016 року може сповільнитися до 11,5-12,5% проти 43,3% 2015 року. Таку думку висловив провідний експерт інформаційно-аналітичного центру ForexClub в Україні Андрій Шевчишин.

Реклама

За словами фахівця, уповільнення відбудеться переважно внаслідок жорсткої монетарної політики, стриманого зростання доходів населення і проходження періоду планових підвищень регульованих тарифів.

Основне зростання цін до кінця року формуватиметься за продуктовим кошиком і може становити в середньому 4%, вважає Шевчишин. На його думку, зокрема, може подорожчати молочна продукція, м'ясо, хлібобулочні вироби, а також овочі в зв'язку з завершенням сезону і надходженням на ринок імпортної продукції.

Крім того, очікується збільшення витрат домогосподарств, сільськогосподарських переробних підприємств з огляду на зростання вартості енергоресурсів і кормової бази, зазначає Шевчишин.

Річні темпи інфляції досягли максимальних з березня поточного року позначок – 12,4%

"Якщо курс гривні в листопаді перевищить очікувані 27-27,2 грн за долар, більшість імпортерів будуть змушені переглянути вартість своїх товарів, оскільки такий курс закладений до їх витрат і реалізації. А це означає, що споживчі ціни можуть підвищитися вже в грудні. Однак, якщо вдасться утримати курс в межах 27 грн за долар, це дозволить досягти планового показника інфляції в рамках бюджетного прогнозу – 12%", – прогнозує експерт.

Реклама

Нагадаємо, інфляція в Україні в жовтні зросла на 2,8% на тлі підвищення тарифів ЖКГ і зростання цін на продукти харчування. Річні темпи інфляції досягли максимальних з березня поточного року позначок – 12,4%.

За підсумками поточного року Національний банк України (НБУ) очікує 12% інфляції. Такий же прогноз закладений і до бюджету-2016.

При цьому Міжнародний валютний фонд (МВФ) менш оптимістичний і прогнозує 13,5% інфляції за підсумками поточного року. Раніше МВФ очікував і зовсім 15,1%-ве зростання цін, але прогнози були покращені.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти